Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 520
Pavisam: 2823564

Astma un alerģija ir modernā laikmeta slimības. Rūpniecība, sadzīves ķīmija, sintētiskie materiāli, kosmētika, pārtika – tas viss radījis apstākļu kopumu, kas veicina astmas un alerģijas veidošanos. Aizvien vairāk pieaugušo cilvēku un bērnu saskaras ar šo veselības problēmu klātbūtni. 
Kā mazināt riskus? Kā diagnosticēt un ārstēt? Kā sadzīvot? Tie ir jautājumi, uz kuriem atbildes varat meklēt Latvijas Astmas un alerģijas biedrības mājas lapā.

Laipni aicināti!Jaunumi

Uzsākta bērnu rehabilitācijas nometne veselības centrā “Baltezers” (25.08.2011)

No 22. līdz 26. augustam veselības centrā “Baltezers” notiek rehabilitācijas nometne-ārstniecības kurss bērniem ar astmu. Tajā piedalās 13 bērni kopā ar savām mammām. Nometne tika noorganizēta kampaņas “Nemēslo mežā! Padari lieko noderīgu!” ietvaros par labo darbu veikala "Otrā Elpa" labdarības tirdziņā iegūtajiem līdzekļiem.

Papildus nauda veselības aprūpei – iespēja samazināt „maksas medicīnas” īpatsvaru (17.08.2011)

Juris Bārzdiņš, veselības ministrs
16.augustā, valdības koalīcijas sadarbības sēdē Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) izvirzīja prasību nekavējoties piešķirt papildus finansējumu 6,1 miljona latu apmērā, lai nodrošinātu ambulatorās un stacionārās palīdzības sniegšanu līdz šī gada beigām.

Augusta peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti liecina – peldēties atļauts visās Latvijas oficiālajās peldvietās (08.08.2011)

Veselības inspekcija informē, ka šonedēļ veikto peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti liecina, ka visās 46 oficiālajās peldvietās* peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.

Veselības ministrs Juris Bārzdiņš: Pienākums pirmreizēji pacientam izrakstīt zemākās cenas medikamentus neierobežo ārstu profesionālo brīvību, taču būtiski uzlabo pacientu tiesības (28.07.2011)

Lai novērstu situāciju, kad pacientiem sarežģītos finansiālos apstākļos nākas pārmaksāt par dārgākām savstarpēji aizvietojamām zālēm bez konkrēta medicīniska pamatojuma, Veselības ministrija apstiprināšanai Ministru kabinetā virza grozījumu projektu noteikumos, kas nosaka ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtību.

Legionelloze - īpaši jāpiesargās cilvēkiem ar hroniskām elpceļu slimībām (22.07.2011)

Ņemot vērā, ka pēdējos mēnešos ir reģistrēti saslimšanas gadījumi ar legionellozi, Veselības inspekcija savas kompetences ietvaros veic ūdens paraugu ņemšanu, lai pārbaudītu legionellu baktēriju izplatību ūdensapgādes sistēmās.

Pasaules Alerģijas diena 2011 (22.07.2011)

8.jūlijs – Pasaules Alerģijas diena. Pēdējo 30 gadu laikā saslimšana ar alerģijām kļuvusi par visstraujāk izplatītāko slimību un aktuālu problēmu visā pasaulē. Pētījumi liecina, ka šodien apmēram viens no trim planētas iedzīvotājiem cieš no kādas alerģijas formas. Apmēram 30-40% bērnu visā pasaulē ir sastopams atopiskais dermatīts – biežākā bērnu ādas slimība, kas izpaužas izsitumu veidā ar niezēšanu. Ikkatru gadu desmitu divkāršojas to cilvēku skaits, kas slimo ar alerģiju.

Bērnu zīmējumu konkurss "Kā es redzu alerģiju?" (15.07.2011)

8. jūlijs - starptautiskā alerģijas diena. „Neutral” aicina piedalīties bērnu zīmējumu konkursā "Kā es redzu alerģiju?".

Piedalīšanās nosacījumi
Līdz 31. augustam reģistrējiet sava bērna zīmējumu www.neutral.lt/lv mājas lapā.
Ja jūsu bērna zīmējums patiks interneta mājas lapas apmeklētājiem, mēs uzdāvināsim jums lieliskas Neutral balvas un pat brīvdienas visai ģimenei

Otrdien Rīgas Centrāltirgū notiks Cūkmena Tirgutūres pirmais pasākums (12.07.2011)

Cūkmens aicina ziedot nevajadzīgas lietas un rādīs, kā šķietami lieko padarīt noderīgu

Ar atraktīvu pasākumu, pūtēju kvinteta koncertu un rozā cukurvati Rīgas Centrāltirgū otrdien, 5. jūlijā, no plkst. 11:00 līdz 13:00, Cūkmens uzsāks akciju “Nemēslo mežā! Padari lieko noderīgu!”. Lai mazinātu cilvēku saražoto atkritumu daudzumu, akcijas laikā ikviens aicināts savām ikdienā šķietami nevajadzīgajām mantām “iepūst otro elpu”, ziedojot tās sociālās aprūpes centriem visā Latvijā.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis - 66016001 sniedz Latvijas iedzīvotājiem medicīniskus padomus (13.06.2011)

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 ir Veselības ministrijas un Veselības norēķinu centra organizēts medicīnisko padomu tālrunis, kas nodrošinās Latvijas iedzīvotājiem iespējas ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskus padomus par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana.

Sauļojoties jāievēro piesardzība! (08.06.2011)

Paaugstinātas saules radiācijas gadījumā nav ieteicams ilgstoši uzturēties tiešos saules staros. Dienas vidū no plkst.11 līdz plkst.16, kad saules stari ir visspēcīgākie, cilvēki ar īpaši jutīgu ādu un tādi, kas iepriekš nav sauļojušies var iegūt apdegumus jau 15-20 minūšu laikā.


Šeit ievietotā informācija nekādā gadījumā nevar aizstīt profesionālu ārstu sniegtos padomus un ārstēšanu.