Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 467
Pavisam: 3059282

Astma un alerģija ir modernā laikmeta slimības. Rūpniecība, sadzīves ķīmija, sintētiskie materiāli, kosmētika, pārtika – tas viss radījis apstākļu kopumu, kas veicina astmas un alerģijas veidošanos. Aizvien vairāk pieaugušo cilvēku un bērnu saskaras ar šo veselības problēmu klātbūtni. 
Kā mazināt riskus? Kā diagnosticēt un ārstēt? Kā sadzīvot? Tie ir jautājumi, uz kuriem atbildes varat meklēt Latvijas Astmas un alerģijas biedrības mājas lapā.

Laipni aicināti!Jaunumi

Veic grozījumus darbnespējas lapu izsniegšanas kārtībā (29.02.2012)

Ministru kabinetā apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi darbnespējas lapu izsniegšanas kārtībā, kas paredz dokumentācijā norādīt pacientam nozīmēto ārstēšanas režīmu.

Uzsākta aptauja par izmaiņām kompensējamo medikamentu saņemšanas kārtībā. (17.02.2012)

No 1. februāra ir stājušies spēkā MK 899. noteikumu labojumi, kas izmaina kompensējamo medikamentu saņemšanas kārtību (vairāk www.sustento.lv ). Tā kā pret šo noteikumu pieņemšanu bija visas nevalstiskās organizācijas - arī mediķu, Ministru Kabinets uzdeva Veselības ministrijai līdz jūnijam sagatavot ziņojumu par MK noteikumu ietekmi uz sistēmu.

Latvijas augi un to ietekme uz cilvēka organismu. (09.02.2012)

Līdz ar mūsdienu straujo un neveselīgo dzīvesveidu arvien nopietnāk tiek novājinata mūsu imunitāte. Tādēļ visā pasaulē ir tendence atgriezties pie dabiskā dzīvesveida. Latvijā ir bagāta ārstniecības augu daudzveidība, kas spēj palīdzēt dziedēt gandrīz visas veselības problēmas.

Uztura ieteikumi ikdienā un praktiski padomi pārtikas alerģijas gadījumā. (01.02.2012)

Ja jums ir alerģija (nepanesība) no kāda konkrēta produkta vai arī no vairākiem, un jums nepieciešams mainīt savus ēšanas paradumus, iespējams, ir grūti saprast, ar ko tos aizvietot, lai organisms tomēr saņemtu pilnvērtīgu uzturu.

Kampaņa „Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki". (01.02.2012)

Kampaņas „Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki" mērķis ir informēt iedzīvotājus par iespējām saņemt medicīnisko palīdzību un konsultācijas dažādu saslimšanu vai traumu gadījumos. Pēc statistikas datiem trešdaļai neatliekamās palīdzības izsaukumu, uz kuriem izbrauc mediķu brigādes, ir konsultatīvs raksturs, turklāt vislielākais izsaukumu skaits tiek saņemts tieši pilsētās, kurās ir pieejamas plašākas palīdzības saņemšanas iespējas.

Veselības ministre Ingrīda Circene tiekas ar SUSTENTO pārstāvēm (19.01.2012)

16.janvārī, veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO pārstāvēm: Guntu Anču, Ivetu Neimani un Ritu Paeglīti, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas.

Pacientu konference „Jauna sadarbība, jaunas iespējas”. (05.12.2011)

Pirmā konference notika 2006. gadā, kuru kopīgi organizēja Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO un farmācijas kompāniju apvienība AFFA.

Izmaiņas kompensējamo medikamentu apmaksas noteikumos (24.10.2011)

Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas (VM) izstrādātais grozījumu projekts kompensējamo medikamentu apmaksas noteikumos, kas paredz, ka ārstiem, izrakstot valsts kompensētās zāles vai medicīnas ierīces pacientam pirmo reizi, receptē būs jānorāda to starptautiskais nepatentētais nosaukums (INN), savukārt aptiekā būs pienākums izsniegt lētākos attiecīgās zāļu grupas medikamentus vai medicīnas ierīces.

Patentēta simulētās Augstkalnes Tehnoloģija (10.10.2011)

   Jau kopš vairākām desmitgadēm ārsti un epidemiologi ir atzinuši faktu, ka starp augstkalnu iedzīvotājiem ir samazināta daudzu hronisku slimību izplatība. Lielākā daļa no pasaules ilgdzīvotājiem dzīvo kalnos, kas ir augstāki par 3050 m. Šī attiecība starp augstumu un veselību nav sakritība, un pētnieki ir sākuši atklāt zinātniskās sakarības, kas ir šī noslēpuma pamatā.

Jaunas diagnostikas iespējas pacientiem ar akūtām vai hroniskām elpceļu saslimšanām (06.10.2011)

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (Rīgas Austrumu slimnīcā) šonedēļ tiks atklāts jauns bronhoskopiju kabinets. Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur pacienti ar akūtām vai hroniskām elpceļu saslimšanām nepieciešamās pārbaudes varēs veikt ambulatori.


Šeit ievietotā informācija nekādā gadījumā nevar aizstīt profesionālu ārstu sniegtos padomus un ārstēšanu.