Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 8
Pavisam: 2934475

Astma un alerģija ir modernā laikmeta slimības. Rūpniecība, sadzīves ķīmija, sintētiskie materiāli, kosmētika, pārtika – tas viss radījis apstākļu kopumu, kas veicina astmas un alerģijas veidošanos. Aizvien vairāk pieaugušo cilvēku un bērnu saskaras ar šo veselības problēmu klātbūtni. 
Kā mazināt riskus? Kā diagnosticēt un ārstēt? Kā sadzīvot? Tie ir jautājumi, uz kuriem atbildes varat meklēt Latvijas Astmas un alerģijas biedrības mājas lapā.

Laipni aicināti!Jaunumi

Izskata grozījumu projektu zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā (05.07.2012)

  5.jūlijā, valsts sekretāru sanāksmē izskatīts un publiskai apspriešanai nodots Veselības ministrijas izstrādātais grozījumu projekts zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.

Veselībai nekaitīgas un videi draudzīgas krāsas (22.06.2012)

Vivacolor ir Baltijā pirmais tik plaša krāsu patēriņa zīmols, kurš marķēts ar Ziemeļvalstu ekomarķējumu.

Svelpj krūtīs, grūti elpot – vai tiešām astma? (03.06.2012)

”Ja bērnam ir vienkārši saaukstēšanās, tā ir īslaicīga problēma – iesnas un klepus ātri pāriet. Bet, ja ilgstoši ir elpas trūkums, sēkšana, lēkmjveida klepus, kas atkārtojas, un nav temperatūras, tad noteikti jāiet pie ārsta.

Veselības inspekcija atgādina solāriju apmeklētājiem par piesardzības pasākumiem (01.06.2012)

Veselības inspekcija (VI) aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem par savu veselību un solāriju apmeklējumu laikā ievērot piesardzības pasākumus, lai mazinātu UV starojuma nelabvēlīgo iedarbību un risku veselībai.

Aicina smēķētājus uz bezmaksas pneimonologa konsultācijām (30.05.2012)

Pasaules Prettabakas dienas ietvaros, šā gada 30.maijā un 4.jūnijā smēķētājiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt ārstu pneimonologu un veikt spirogrāfiju bez maksas.

"Vide, veselība un mēs" (24.05.2012)

Šobrīd strauji palielinās to cilvēku skaits, kas cieš no dažādām alerģijas izraisītām elpošanas ceļu un plaušu saslimšanām. 20. un 22.maija raidījumā "Vide, veselība un mēs" skatieties:

Pasaules Astmas dienas ietvaros 2. maijā aicinām veikt bezmaksas plaušu veselības pārbaudi – spirometriju. (25.04.2012)

Šā gada 2 maijā no plkst. 14.30 Astmas un alerģijas biedrības telpās Rīgā,  Pērnavas ielā 54 (ieeja no sētas puses) pneimonoloģe dr. Renāte Snipe veiks plaušu veselības pārbaudi, izmantojot  funkcionālās diagnostikas pamatmetodi – spirometriju.

Atvērta jauna mājas lapa - www.veselibaspolitika.lv (23.04.2012)

Atvērta jauna mājas lapa -   www.veselibaspolitika.lv
Lapas veidotāji ir onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks" . Tās mērķis ir informēt sabiedrību un to pārstāvošās nevalstiskās organizācijas par iespējām piedalīties veselības politikas veidošanā gan vietējā, gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Šī mājas lapa ir izveidota Eiropas Sociālā fonda projekta "NVO ekspertīze veselības rīcībpolitikas izstrādē" ietvaros.

Cilvēkiem ar invaliditāti izsniegs jauna parauga apliecības (16.04.2012)

No 1. septembra cilvēkiem ar invaliditāti plānots izsniegt jaunas, uzlabota parauga apliecības. Apliecību saņemšana būs ērtāka, jo tām nevajadzēs iepriekš iesniegt fotogrāfiju.

Tiek piedāvāta iespēja cilvēkiem ar invaliditāti tikai līdz š.g. 25. aprīlim (11.04.2012)

Tiek piedāvāta iespēja cilvēkiem ar invaliditāti tikai līdz š.g. 25. aprīlim iesaistīties ESF finansētā projektā "Invaliditātes noteikšanas sistēmas izmēģinājumprojekts, ieskaitot sistēmas darbības trūkumu identificēšanu un trūkumu novēršanas uzraudzību".
Projektu īsteno SIA "Projektu un kvalitātes vadība"  pēc Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas pasūtījuma.
No 2013. gada Latvijā notiks būtiskas izmaiņas invaliditātes noteikšanas kārtībā. Ir jau izstrādāta jauna sistēma un tagad notiek tās izmēģināšana.


Šeit ievietotā informācija nekādā gadījumā nevar aizstīt profesionālu ārstu sniegtos padomus un ārstēšanu.