Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 491
Pavisam: 3059306

Svelpj krūtīs, grūti elpot – vai tiešām astma?

”Ja bērnam ir vienkārši saaukstēšanās, tā ir īslaicīga problēma – iesnas un klepus ātri pāriet. Bet, ja ilgstoši ir elpas trūkums, sēkšana, lēkmjveida klepus, kas atkārtojas, un nav temperatūras, tad noteikti jāiet pie ārsta. Klepu nedrīkst ielaist, jo ilgstoši klepojošam bērnam var veidoties neatgriezeniskas izmaiņas elpceļos,” stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas alergoloģe pulmonoloģe Ieva Cīrule. Mūsdienās astmu uzskata par hronisku elpceļu iekaisumu un ārstē ar pretiekaisuma medikamentiem.

Astmas lēkme – pēkšņa un pirmo reizi
”Nesen pie mums Bērnu slimnīcā nokļuva jau paliela meitene, kurai pēkšņi bija kļuvis grūti elpot, – ne viņa pati, ne viņas mamma nesaprata, kas ar meiteni notiek un kāpēc ir sēcoša izelpa. Pirmo reizi mūžā meitenei bija astmas lēkme,” uz slimības dabu norāda I. Cīrule.

Auksts, mitrs laiks, vīrusu infekcijas, alerģiskas reakcijas izraisoša stipra smarža vai smaka, cigarešu dūmi, veļas pulveri un citi sadzīves ķīmijas un higiēnas līdzekļi, uzturā lietoti citrusaugļi – šos un vēl daudzus citus iemeslus ārsti min kā astmas lēkmju provocētājus. Tā kā elpceļi ir ļoti jutīgi, tie ar lēkmi reaģē uz visdažādākajiem kairinātājiem.

Vairāk lasiet: http://www.medicine.lv/raksti/svelpj-krutis-gruti-elpot-vai-tiesam-astma