Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 516
Pavisam: 3059331

Uzsākta aptauja par izmaiņām kompensējamo medikamentu saņemšanas kārtībā.

No 1. februāra ir stājušies spēkā MK 899. noteikumu labojumi, kas izmaina kompensējamo medikamentu saņemšanas kārtību (vairāk www.sustento.lv ). Tā kā pret šo noteikumu pieņemšanu bija visas nevalstiskās organizācijas - arī mediķu, Ministru Kabinets uzdeva Veselības ministrijai līdz jūnijam sagatavot ziņojumu par MK noteikumu ietekmi uz sistēmu. Kā jūs droši vien esat jau dzirdējuši, Veselības ministrija ar šiem grozījumiem cer ieekonomēt 1,7 miljonus latu, tāpēc mūs uztrauc šī ziņojuma objektivitāte. Lai varētu sagatavot objektīvu informāciju par šīs kārtības ietekmi uz zāļu pieejamību pacientiem, mēs sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un Farmaceitu asociāciju esam uzsākuši aptauju. Jau pirmajās nedēļās ir ziņots par vairākām problēmām šo noteikumu realizācijā, un mums ir svarīgi uzzināt jūsu viedokli.

Lai varētu sagatavot objektīvu informāciju par šīs kārtības ietekmi uz zāļu pieejamību pacientiem, SUSTENTO sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un Farmaceitu asociāciju ir uzsākusi aptauju. Aptaujā piedalās ārsti, farmaceiti un es ceru arī uz jūsu kā pacientu atsaucību. Anketu var aizpildīt elektroniski https://www.e-formas.lv/f/0ImMmYV5qTlKHg88 , vai arī izdrukājot to. Izdrukātās un aizpildītās anketas, lūdzu, sūtiet uz adresi: SUSTENTO, Antonijas 24 - 6, Rīga, LV 1010 ar pēcmaksu.

Atcerieties, ka pacientu viedoklis ir ļoti svarīgs, tikai un vienīgi pacienti var novērtēt vai jaunā kārtība ir labāka vai sliktāka un kāpēc. Ja mēs ignorēsim šo aptauju, Veselības ministrija izdarīs sev vēlamos secinājumus, tāpēc argumentiem jābūt spēcīgiem un tos mums varat sniegt tikai jūs.

Ja Jūs saskaraties ar situāciju, par kuru vēlaties uzrakstīt plašāk, lūdzu, dariet to mūsu mājas lapā www.sustento.lv  sadaļā Kompensējamo zāļu saņemšana – mana pieredze, vai vienkārši sūtiet vēstuli uz mūsu organizāciju.
Aiciniet to darīt arī ārstus un citus veselības aprūpes profesionāļus.

Pirmais apkopojums tiks veikts tām anketām, kuras būs iesūtītas līdz 9.martam. Taču aptauja ar to vēl nebeidzas – visas pārējās anketas, kas saņemtas līdz 30. aprīlim tiks izmantotas, sagatavojot gala ziņojumu.