Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 263
Pavisam: 3085856

Jaunas diagnostikas iespējas pacientiem ar akūtām vai hroniskām elpceļu saslimšanām

   Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (Rīgas Austrumu slimnīcā) šonedēļ tiks atklāts jauns bronhoskopiju kabinets. Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur pacienti ar akūtām vai hroniskām elpceļu saslimšanām nepieciešamās pārbaudes varēs veikt ambulatori.
   Bronhoskopiju kabinetu atklās piektdien, 7.oktobrī, plkst. 13.00, stacionārā „Gaiļezers” (Rīgā, Hipokrāta ielā 2).
   Kā akcentē Bronhoskopiju kabineta vadītājs Ainārs Zariņš, pacientiem kabinetā ir nodrošināta modernākā diagnostikas un ārstēšanas aparatūra, tādējādi mediķi var veikt elpvadu, bronhu un balss saišu izmeklējumus, jau agrīnā stadijā atklājot onkoloģiskas saslimšanas.
   Nepieciešamības gadījumā pacientiem endoskopiski tiek veiktas arī operācijas, piemēram, svešķermeņu izņemšana no elpceļiem un elpceļu caurlaidības atjaunošana onkoloģisko saslimšanu gadījumos.
   Rīgas Austrumu slimnīcas medicīnas direktore Anita Slokenberga norāda, ka, izveidojot jauno bronhoskopiju kabinetu, slimnīca īpaši domājusi par pacientu ērtībām. Kabinetā ir pieejamas divas novērošanas gultas, kurās pēc nepieciešamo izmeklējumu veikšanas pacienti pāris stundas pavada mediķu uzraudzībā. Līdz ar to pacientiem nav nepieciešams iestāties stacionārā un pēc izmeklējumu veikšanas un rezultātu saņemšanas tie var doties mājās.
   Bronhoskopiju kabinetā izmeklējumi tiek veikti Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāru pacientiem, kā arī ambulatorajiem pacientiem. Ik dienu diagnostiku un ārstēšanu saņem 15 līdz 20 pacienti.