Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 235
Pavisam: 2983455

Veselības inspekcija brīdina iedzīvotājus par veselībai bīstamiem matu iztaisnošanas līdzekļiem

Veselības inspekcija brīdina iedzīvotājus par draudiem veselībai, ko rada matu iztaisnošanas līdzekļi ar ilgstošu iedarbības efektu, kuru pielietošanas laikā izdalās formaldehīds.

Veicot matu iztaisnošanas līdzekļu sastāva analīzi, konstatēts, ka daudzi no tiem satur formaldehīdu daudzkārt augstākā koncentrācijā par atļauto. Veselības inspekcija Eiropas Savienības ātrās informācijas apmaiņas sistēmā par patērētājiem bīstamām nepārtikas precēm (RAPEX) ir saņēmusi informāciju par  formaldehīdu saturošiem matu iztaisnošanas līdzekļiem, kuru sastāvā ir 2-8% formaldehīda (skatīt sarakstu pielikumā). Jānorāda, ka Eiropas Savienības tirgū aizliegts piedāvāt kosmētikas līdzekļus, kuru sastāvā formaldehīda kā konservanta koncentrācija pārsniedz 0,2 % (izņēmums ir līdzekļi nagu stiprināšanai).

Latvijā, tāpat kā visā Eiropā, ir populāri un frizieri plaši izmanto matu iztaisnošanas līdzekļus.  Matu iztaisnošanai izmantojot formaldehīdu saturošus līdzekļus, kaitīgajai iedarbībai pakļauts ir ne tikai frizieris un konkrētais klients, kuram veic procedūru, bet arī pārējie klātesošie apmeklētāji, ieskaitot bērnus.

Matu iztaisnošanas procedūras laikā matus apstrādā ar matu taisnotājiem vai žāvētājiem augstā temperatūrā līdz pat 230°C, izgarojumi var kairināt acis un elpošanas ceļus, izsaukt alerģiskas reakcijas vai citus nopietnus draudus veselībai.

Klients var tikt pakļauts atkārtotai produkta iedarbībai katrus 3-6 mēnešus, ja veic procedūru tik bieži kā to rekomendē ražotājs, bet frizieris var būt pakļauts produkta iedarbībai katru dienu, tā rezultātā acis asaro, elpošana ir apgrūtināta, iekaist rokas.

Aicinām iedzīvotājus rūpēties par savas veselības saglabāšanu un izvairīties no minēto matu iztaisnošanas līdzekļu iegādāšanās internetā, kur tie sludinājumu portālos vai sociālajos tīklos bieži tiek piedāvāti izmantošanai patstāvīgi mājas apstākļos, kas rada vēl lielākus draudus veselībai.

Ar matu iztaisnošanas līdzekļiem, kuru sastāvā ir paaugstināts formaldehīda daudzums, iespējams iepazīties arī Veselības inspekcijas mājaslapā www.vi.gov.lv