Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 250
Pavisam: 2979788

3. maijs - Pasaules Astmas diena

 Jau 14. gadu Latvijā  atzīmējam Pasaules Astmas dienu, kuras mērķis ir izglītot un informēt sabiedrību par šo elpceļu saslimšanu – astmu, lai kopīgiem spēkiem sasniegtu galveno astmas ārstēšanas mērķi – iegūt astmas kontroli. Arī šogad Pasaules Astmas dienas moto ir  „Tu vari savu astmu kontrolēt.”

Pasaulē apmēram 300 miljoni cilvēku savā ikdienā sadzīvo ar astmu. Mūsu veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka katrs trešais aptaujas dalībnieks ikdienā sadzīvo ar nelielu klepu. Tomēr šie skaitļi ir daudz lielāki, jo arvien vairāk ārstu uzsver, ka ir ļoti daudz neatklātu astmas gadījumu.
 
Latvijā uzmanības centrā vēl arvien ir mazie astmas pacienti – diagnoze astma ir vismaz 8% bērnu Latvijā.  2009.gadā Latvijā 4,5% no visiem jaunajiem invaliditātes gadījumiem bērniem bija saistīti ar elpošanas orgānu slimībām un 4,3% no tiem tieši astmas dēļ.
 
Pasaules Astmas dienas aktivitātes

3.maijā, Pasaules Astmas dienā no plkst.14.00 Vecrīgā Līvu un Doma laukumā tiks īstenota informatīva kampaņa „Astma internetā” - cilvēkiem tiks dalītas vizītkartes ar informāciju par interneta vietnēm, kurās latviešu valodā atrodama informācija par plaušu slimībām. 

Informācija par astmu un astmas ārstēšanu latviešu valodā atrodama: www.astmaalergija.lv, www.bernsklepo.lv, www.astma.lv, www.pulmo.lv, www.zied.lv, www.astmatest.lv, www.turbohaler.lv, www.alergeo.lv, www.nehormonals.lv .

Papildus šajā dienā plkst.14.00 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazie astmas pacienti varēs noskatīties Latvijas Leļļu teātra izrādi „Ērkšķrozīte”.
 
Pasaules Astmas diena Latvijā tiks atzīmēta visu nedēļu. Nedēļas ietvaros plānotās aktivitātes biedrības telpās Pērnavas ielā 54:

09.05. plkst.17.00 Izglītojoši-informatīvs pasākums

   o Bezmaksas spirometrijas mērījumi no plkst.16.00
   o P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Pulmonoloģijas un alergoloģijas centra medmāsas Kristīnes Zaicevas lekcija par to, kā sadzīvot ar bronhiālo astmu, par pacientu līdzestības nozīmi, kā pareizi lietot dažāda veida inhalatorus un elpošanas palīgierīces
   o Nūjošanas nodarbība Grīziņkalnā sertificēta nūjošanas instruktora vadībā.

10.05. plkst. 17.00 Dr. E.Aleksējevas lekcija ar astmu slimu bērnu vecākiem  par profilakses nozīmi astmas ārstēšanā. Atbildes uz jautājumiem.

   o CD prezentācija „Vingrojumi plaušu veselībai”
   o Aicinājums vecākiem veidot bērnu nodaļu pie LAAB

11.05. plkst. 17.00 Lekcija „Kā saprātīgi samazināt alerģijas risku sadzīvē”

   o Konsultants stāstīs, kā ekoloģiski pareizi uzkopt dzīvokli, kādus mazgāšanas, tīrīšanas līdzekļus izvēlēties u.c.
   o Nūjošanas nodarbība Grīziņkalnā sertificēta instruktora  vadībā.

14.05. plkst.11.00 Vecāku un bērnu izbraukums uz Bolderājas pludmali, kur paredzētas dažādas fiziskās aktivitātes - nūjošana, dažādu vingrinājumu kompleksu apgūšana, sacensības, konkursi, spēles. Notiks balonu un burbuļu pūšana.

Pasaules Astmas dienas pasākumi notiks sadarbībā ar  Latvijas plaušu speciālistu asociācijām un Rīgas domes Labklājības departamentu.