Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 27
Pavisam: 2934491

22. marts – Pasaules ūdens diena

   22. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena. Veselības inspekcija šīs dienas ietvaros aicina Latvijas iedzīvotājus apmeklēt Veselības inspekcijas mājas lapu www.vi.gov.lv un aizpildīt tur atrodamo anketu par dzeramā ūdens kvalitāti – Izsaki savu viedokli par dzeramā ūdens kvalitāti! Tā kā Veselības inspekcija veic dzeramā ūdens kvalitātes uzraudzību, tad ikviena iedzīvotāja viedoklis ir svarīgs uzraudzības efektivitātes uzlabošanai.

   Lai arī kopumā ūdens resursi Latvijā dzeramā ūdens apgādei ir pietiekami, bieži vien iedzīvotājus neapmierina dzeramā ūdens kvalitāte, jo īpaši mazajās ūdens apgādes sistēmās pagastos. Visbiežākais neatbilstības cēlonis ir Latvijas pazemes ūdeņu piesātinājums ar dzelzs savienojumiem, kura atdalīšanai no dzeramā ūdens jāizmanto speciālas tehnoloģijas, kuras vēl nav ieviestas visās Latvijas pašvaldībās. Arī novecojušie ūdens sadales tīkli, kas  var pasliktināt iedzīvotājiem piegādātā dzeramā ūdens kvalitāti, kaut gan sākotnēji tā kvalitāte ir bijusi laba. Šīs vecās ūdens pārvades infrastruktūras nomainīšana prasa laiku un ievērojamus finansu līdzekļus.

   Katru gadu Pasaules ūdens diena tiek veltīta kādam būtiskam ar ūdens apsaimniekošanu saistītam jautājumam. Šogad Pasaules ūdens dienas aktualitāte ir Ūdens pilsēāmi, un šī gada sauklis skan: Ūdens pilsētām: Reaģējot uz urbanizācijas izaicinājumu. Pasaules ūdens dienas 2011 mērķis ir pievērst starptautiska mēroga uzmanību pilsētas iedzīvotāju skaita pieaugumam, industrializācijas, klimata pārmaiņu, konfliktu un dabas katastrofu radītajam iespaidam uz pilsētu ūdenssistēmām, ūdens kvalitāti un kvantitāti. Pirmā Pasaules ūdens diena tika atzīmēta 1993. gadā, Latvijā Pasaules ūdens diena tiek atzīmēta kopš 1996. gada.