Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 252
Pavisam: 3085845

Latvijas Astmas un alerģijas biedrības Alūksnes nodaļai 20 gadi

     Latvjas Astmas un alerģijas biedrības (LAAB) Alūksnes nodaļa aktīvi darbojas kopš 2004. gada 30. janvāra. Pašreiz biedrībā esam 22 biedri. Šogad Alūksnes nodaļas jubilejas pasākumu atzīmēsim maijā. 2014. gadā 10 gadu jubilejas pasākumā Alūksnē viesojās LAAB vadītāja Rita
Paeeglīte ar grupu astmātiķu no visas republikas.
     Katru gadu maijā notiek Pasaules Astmas dienas. Arī LAAB Aūksnes nodaļa rīko dažādus pasākumus, kas saistīti ar sabiedrības izglītošanu alerģijas izplatībā, pacientu informēšanu par jaunākajiem medikamentiem un metodēm slimības novēršanai un veselības uzlabošanai. Kopā ar ārst Dagniju Ģermani esam mācījušies pareizi elpot un vingrot, ar Kārli Anitenu vingrojām mūzikas ritmā. Speciālisti mācīja, kā pareizi nūjot.
     Alūksnes astmas un alerģijas biedrības darbību katru gadu finansiāli atbalsta Alūksnes pašvaldība. No biedrības pirmsākumiem mēs varējām savām sanāksmēm izmantot pašvaldības Sociālā dienesta telpas, bet no 2012.gada biedrībai ir piešķirtas telpas Alūksnes novada Sabiedrības centrā sapulcēm un dažādu pasākumu organizēšanai. Mums ir ciešs kontakts ar „Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centru” un „Alūksnes un Apes novada fondu”. Esam apmeklējuši fonda izglītojošos seminārus, piedalījušies izbraukuma konferencēs, kur ir notikušas tikšanās ar citu novadu un pagastu kopienām un nevalstiskajām organizācijām.
     Ir bijušas tikšanās ar populāriem cilvēkiem. Tikāmis ar Latvijā radošu sievieti Agritu Gailīti no Madonas, ar dakteri Artūru Tereško, kurš viesojās vietējā ārstniecības augu audzētāja Zeltiņa saimniecībā, mācījāmies gatavot zaļos veselības kokteiļus kopā ar Jāni Ulmi Limbažu novadā. Kopā ar nevalstiskajām organizācijām apmeklējām Ērmaņu muižu, kuras īpašnieks ir komponists Uģis Prauliņš. Prauliņa kundze arhitekte Inga mūs iepazīstināja ar muižas vēsturi un notiekošajiem restaurācijas darbiem, savukārt Uģis ar mūzikas pasauli. Tas mums deva emocionālu pacēlumu un dzīvotprieku. Gulbenes pusē notika tikšanās ar rakstnieci Laimu Kotu. Viņa mums pastāstīja par savu radošo darbību, kā arī par dzīvi Stambulā.
     Esam piedalījušies aptaujā par apmaksājamās daļas palielināšanu valsts kompensējamamiem medikamentiem. Nav pieļaujams, ka astmas un alerģijas slimniekiem netiek kompensēti hormonālie preperāti.
     Esam piedalījušies savas pilsētas labiekārtošanā, stādījām košumkrūmus, piedalāmies pavasara rīkotajās uzkopšanas talkās.
     Katru gadu organizējam veselības atgūšanas braucienus pie dabas. Esam izbraukājuši Latgali, pabijuši Ventspilī, Kuldīgā, Rundāles pilī, Likteņdārzā, Kalsnavas arborētumā. Esam rīkojuši braucienus uz kaimiņvalstīm. Igaunijā skatījāmies ūdenskritumus, pilis, parkus, Peipusa ezeru,
Lietuvā pabijām Pakrojas muižā ar ziedu dārzu, apmeklējām Trušu saliņu, kurai apkārt zied vairāku šķirņu ūdensrozes.

     Šogad esam iecerējuši doties veselību veicinošā izbraucienā pie ūdeņiem. Katrs pasākums ir devis jaunas tikšanās ar interesantiem cilvēkiem, mācījis saskatīt pozītīvo gan cilvēkos, gan dabā, kā rezultātā ir iespējas mazināt slimības simptomus un vieglāk sadzīvot ar to. Dzīvības pamats ir tīrs gaiss, labs ūdens, kvalitatīva pārtika un kustības.Stalketa parkā

 


Tikšanās ar rakstnieci Laimu Kotu Tikšanās ar rakstnieci Laimu Kotu

 


Stādām košumkrūmus


LAAB Alūksnes nodaļas biedru vārdā
vadītāja Jautra Tatjana Poļaka