Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 301
Pavisam: 2871004

Nozīmīga informācija alerģijas pacientiem, viņu ģimenes locekļiem

Latvijas aptieka uzsāk ilglaicīgu (vismaz līdz 2018. gada beigām), plašu alerģijas pacientu atbalsta programmu, kas sastāv no vairākiem blokiem.

Programmas mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību alerģijai, nepieciešamībai to ārstēt, apmeklējot speciālistus, likt apzināties šīs slimības nopietnību, kā arī sniegt atbalstu šīs slimības pacientiem.

 

I. bloks. Uzrādot medikamenta, kas paredzēts alerģijas ārstēšanai, recepti (elektroniskā vai papīra formāta), Latvijas aptiekā dāvanā saņemsiet Humer izotonisko jūras ūdeni deguna dobuma ikdienas higiēnai (5 ml) vai Bephanthen Eye (0,5 ml), acu pilienus, kas mitrina un nomierina sausas, kairinātas un nogurušas acis.

Katram pacientam tiek izsniegta viena no norādītajām dāvanām, ņemot vērā pacienta individuālo vajadzību. Dāvanu skaits ir ierobežots. Projekta laikā dāvanas veids var mainīties. Papildus informācija pieejama Latvijas aptieka.


II. bloks.

Pateicoties precīzai alerģiju diagnostikai, alergologs ātri un precīzi nonāk pie secinājuma, kas ir tie faktori, kuri cilvēkam izraisa alerģiju. Kad tas ir noskaidrots, tiek nozīmēta ārstēšana, kura katram pacientam ir individuāla. Alergologs paskaidros, kā mazināt saskarsmi ar alergēniem un kādi medikamenti varētu veiksmīgāk palīdzēt.

Saraksts ar ārstu alergologu pieņemšanas vietām ir izvietots ikvienā Latvijas aptiekas tīkla aptiekā.

 

III. bloks. Latvijas aptiekas aptiekās pircējiem ērti pieejamās vietās ir izvietota Aerobioloģiskā dienesta prognoze par alerģiju izraisošo augu ziedēšanu. Prognoze tiek atjaunota vidēji reizi nedēļā.

 

IV. bloks. Latvijas aptieka atbalsta bezmaksas personalizētās putekšņu alerģijas simptomu prognozēšanas mobilā lietotnes PASYFO lietošanu, ko izstrādājuši Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētnieki sadarbībā ar partneriem Eiropā. PASYFO prognozē cilvēku reakciju uz putekšņu koncentrāciju gaisā, ļaujot alerģiskiem cilvēkiem saņemt individuālas prognozes par iespējamiem simptomiem, laikus vērsties pie ārsta alergologa un izvairīties no smagām alerģiskām reakcijām. Aplikācija bez maksas lejupielādējama iTunes un GooglePlay platformās.

 

https://latvijasaptiekas.lv/publikacija/raksts/alergijas-pacientu-atbalsta-programma

 

https://latvijasaptiekas.lv/katalogs