Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 464
Pavisam: 3059279

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv”

Nobalso!

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” notiek parakstu vākšana par bezmaksas sabiedrisko transportu cilvēkiem ar 3. grupas invaliditāti.

Šobrīd bezmaksas pārvietošanās ar sabiedrisko transportu tiek nodrošināta cilvēkiem ar 1. un 2. grupas invaliditāti, Rīgā un Jūrmalā – arī ar 3. grupas invaliditāti, ja viņi deklarējuši dzīvesvietu šajā pašvaldībā.

Latvijā vairāk nekā 61 tūkstotis cilvēku ir reģistrējuši 3. grupas invaliditāti. Daudzos gadījumos viņu veselības traucējumi nezinātājam nav pamanāmi. Cilvēki ar 3. grupas invaliditāti lielākoties dēļ savām mērenajām veselības problēmām varētu veiksmīgi iekļauties darba tirgū, tomēr tikai 40% no visiem jeb aptuveni 24564 cilvēki strādā. Pārējie 60% jeb aptuveni 36847 cilvēki ir nestrādājoši. Viena no galvenajām problēmām, kādēļ viņi nespēj iekļauties darba tirgū, ir mobilitātes jeb pārvietošanās iespēju ierobežotība. Ar valsts piešķirto atbalstu – aptuveni 65 eiro – ir krietni par maz, lai cilvēks ar invaliditāti spētu izbraukāt uz darbu no attālākiem valsts reģioniem. Šiem cilvēkiem bieži arī jāapmeklē ārsti, parasti Rīgā vai citās lielajās pilsētās. Savukārt ārstniecības pakalpojumi, rehabilitācija, medikamenti, transports veido ievērojamas izmaksas. Šīs iniciatīvas mērķis ir, lai visiem cilvēkiem Latvijā ar 3. grupas invaliditāti, neatkarīgi no viņu deklarētās dzīvesvietas, būtu pieejams bezmaksas sabiedriskais transports.

Kas notiks, ja tiks savākti 10000 parakstu?

 “Manabalss.lv” iesniegs iniciatīvu Saeimā, tad tā tiks skatīta komisijās un pastāv iespē ja, ka Saeimas vairākums atbalstīs iniciatīvas īstenošanu.

 Kā jūs varat palīdzēt?

• Nobalsot par iniciatīvu platformā https://manabalss.lv/i/1155

. • Izplatīt ziņas un aicināt balsot par iniciatīvu sociālajos tīklos

. • Izplatīt ziņas un aicināt balsot par iniciatīvu draugu lokā.

 • Sūtīt iniciatīvas atbalsta vēstules deputātiem.

www.sustento.lv