Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 477
Pavisam: 3059292

Eiropas Alerģijas un elpceļu pacientu apvienību federācijas (EFA) Gada kopsapulce Londonā

Eiropas Alerģijas un elpceļu pacientu apvienību federācijas (EFA) Gada kopsapulce Londonā 

Gada kopsapulce tika sasaukta Londonā 23. un 24. maijā, lai apspriestu un apstiprinātu (EFA) gada pārskatu un uzskaiti par 2015.gadu.
Kopsapulcē piedalījās vairāk nekā 40 pacientu organizāciju vadītāji no 25 Eiropas valstīm. No Latvijas tajā piedalījās Astmas un alerģijas biedrības vadītāja Rita Paeglīte. Kopsapulcē tika  apspriests darba plāns un pieņemts budžets 2016. gadam. Kopā ar visiem organizācijas biedriem tika  noteikti alerģijas, astmas un hroniskas obstruktīvas plaušu slimības (HOPS) pacientu prioritātes, kuras veidos Eiropas politiku un pētījumus, lai uzlabotu pacientu dzīves kvalitāti un socializāciju. 
Bez tam, EFA valde apsveica  jaunu vadību ar jaunu prezidenti – Mikaelas Odemiras (Mikaela Odemyr) kundzi, kas pārstāv Zviedrijas Astmas un alerģijas asociāciju un jau bija EFA valdes locekle. Mikaela aizvieto Kristīnes Rolandas (Christine Rolland) kundzi, kas pārstāv Francijas Astmas un alerģijas asociāciju; Kristīnes maksimālais termiņš ir izbeidzies, un viņas sniegumam bija fundamentāla nozīme, EFA sasniedzot augstāku organizatorisko līmeni. EFA locekļi ievēlēja arī jaunus valdes locekļus: Karlosa Nunjesa (Carlos Núñes) kungu, kas pārstāv Portugāles Astmas un alerģijas asociāciju, un Huberta Netela (Hubert Nettel) kungu, kas pārstāv Austrijas Plaušu savienību un nomaina Šaronas Kosgrouvas (Sharon Cosgrove) kundzi EFA kasiera amatā. EFAs biedri pateicās Šaronas kundzei  par darbu, ko viņa veikusi savu pilnvaru laikā. Viena gada laikā Šarona patiešām pārveidoja mūsu finanšu vadības un pārskatu sistēmu.     
Alerģijas, astmas un HOPS pacientu saime ir paplašinājusies, jo tika uzņemtas divas jaunas organizācijas no Islandes un Francijas. Islandes Astmas un alerģijas biedrība ir pacientu organizācija, kas tika dibināta 1974. gadā, lai aizstāvētu  astmas un alerģijas slimnieku intereses. Šī organizācija īpašu nozīmi piešķir  izglītībai un pakalpojumiem organizācijas locekļiem un rīko seminārus, publicē avīzes un brošūras. Francijas HOPS asociācija tika dibināta 2003.gadā un pašlaik apvieno vairāk nekā tūkstoti pacientu. Savas darbības ietvaros viņi sniedz informāciju pacientiem un to ģimenēm, kā arī atbalsta spirometrijas iekļaušanu visos skrīninga testos. Pievienojoties šīm divām asociācijām, EFA savu loku paplašina līdz 41 pacientu asociācijai 25 valstīs.    
Ar šo gadu EFA ir ieviesusi jaunu vizuālo zīmolu. Jaunais logo ir krāsains tauriņš un zieds, kas simbolizē gaisu, ko mēs elpojam, un pārtiku, ko ēdam. Tātad, šis zīmols atbilst vizuālās identitātes atjaunošanas procesam, kuru EFA bija uzsākusi 2014.gadā, un noslēdz www.efanet.org tīmekļa vietnes aktualizāciju. 
Tauriņi mūs iedvesmojuši tāpēc, ka tie pieder pie visvārīgākajām būtnēm pasaulē, bet, tikko paveras iespēja, tie jautri laidelējas. Alerģijas, astmas  un HOPS pacientiem piemīt vārīgums, kas saistīts ar šīm hroniskajām slimībām, un viņiem nepieciešama ilgtermiņa aprūpe un ārstēšana. Tāpat kā tauriņi, viņi var dzīvot brīvi un neatkarīgi, ja viņu apkārtne šādu iespēju paver. Mūsuprāt, šis jaunais logo simbolizē brīvību un cerību uz netraucētu dzīvi.