Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 237
Pavisam: 2983457

Pasaules astmas diena

Atzīmējot Pasaules astmas dienu, 5.maijā tirdzniecības parkā "Alfa" notika plaušu veselības akcija "Dzīvo, dejo, elpo!".

Pasākuma laikā mūziķi Andris Kivičs, Liene Greifāne un Kašers aicināja jauniešus padomāt par savu plaušu veselību un astmas riskiem, īpaši atgādinot par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz elpceļu veselību.
Kā uzsver Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Alvils Krams, viens no plaušu veselības stūrakmeņiem ir nesmēķēšana, un svarīgākais ir panākt, lai nesmēķē tieši bērni un jaunieši.
Aptuveni 90% gadījumu smēķēšana tiek uzsākta bērna vai pusaudža vecumā, ko vēlāk dzīvē cilvēks vairs nevar pārtraukt, jo ir izveidojusies ļoti smaga atkarība, norāda Krams un piebilst, ka smēķēšanai pievienojas arī dažādas elpceļu slimības - astma, HOPS, plaušu vēzis un citas. Tāpēc akcijā "Dzīvo, dejo, elpo!" tika uzrunāti gados jauni cilvēki, parādot smēķēšanas nodarīto postu veselībai.
Krams gan uzsver, ka pārlieku lielam optimismam par smēķēšanas mazināšanos jauniešu vidū pagaidām nav pamata. "Piemēram, Latvijā joprojām brīvi zeļ plaušu veselībai ārkārtīgi kaitīgo ūdenspīpju smēķēšana publiskos bāros un kafejnīcās, kas smēķēšanai īpaši piesaista jauniešus". Arī tabakas industrija "nikni" cīnās pret smēķēšanas ierobežojumiem, piemēram, aizliegumam mazumtirdzniecības vietās redzamā vietā izvietot tabakas izstrādājumus, tos aizstājot ar cenu lapu, piebilda speciālists.

Akcijas "Dzīvo, dejo, elpo!" laikā dalībnieki tika aicināti dziedāt, dejot, izpildīt dažādus elpošanas vingrinājumus, lai izjustu, cik liela nozīme cilvēka dzīvē ir veseliem elpceļiem.

Kā ik gadu Pasaules astmas dienā, akcijas dalībniekiem bija iespēja veikt plaušu funkcijas skrīninga testu, kā arī saņemt mediķu ieteikumus plaušu veselības uzlabošanai un informatīvus materiālus par astmu.
www.medicine.lv