Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 6
Pavisam: 2934473

No marta Vidzemes slimnīcā visiem pacientiem ir identifikācijas aproces

Šādā veidā tiks paaugstināta pacientu droša un kvalitatīva  aprūpe.

No 1.marta Vidzemes slimnīcā katrs pacients saņem identifikācijas aproci – baltu, plānu plastikāta lenti, uz kuras uzdrukāts pacienta vārds, uzvārds un slimības vēstures numurs.

“Pirmkārt, protams, tas ir domāts pacientu drošībai, īpaši  tiem pacientiem, kas ir pietiekoši [lielā] vecumā, kuri arī ir vai nu apjukuši slimnīcā vai nemāk pateikt vārdu, uzvārdu, vai tie pacienti, kas ir bezsamaņā – insultnieki. Arī pacienti ar smagām traumām, kuri ir bezsamaņā. Māsa arī tad drošāk jūtas, ja viņai ir vēsture ar ordinācijas lapu, kas viņai jāveic tam pacientam,” skaidro Vidzemes slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas virsmāsa Viktorija Rudzīte. Identifikācijas aproces paredzētas arī jaundzimušajiem, tādējādi paaugstinot viņu drošību. “Aproce jaundzimušajiem ir baltas krāsas, uz kuras virsū rakstīts mammas vārds, uzvārds, vēstures numurs un [bērna] dzimums - sieviešu vai vīriešu. Dvīņu gadījumā būs arī iekaviņas, kurš bija pirmais, kurš otrais,” stāsta slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vecākā vecmāte Natālija Šaramigina.

Ieviešot identifikācijas aproces, īpaši padomāts arī par pacientiem, kuriem ir alerģiskas reakcijas pret konkrētiem medikamentiem. Lai izvairītos no nepatīkamām blakusparādībām, kuras var izraisīt  atsevišķu zāļu lietošana, uz pacientu aprocēm būs brīdinājums par medikamentu iespējamu nepanesamību. “Saņemot to anamnēzi no pacienta un, ja viņš saka, ka viņam ir kaut kādi alergēni medikamenti, tad būs uzzīmēts sarkans lodziņš, lai nodaļā arī droši zina un var pajautāt pirms medikamentu ievadīšanas, ka pacientam ir alerģija uz kaut kādu medikamentu. Medikamenta nosaukums nebūs, vienkārši būs tāda zīme, ka viņam ir alerģija uz kādu medikamentu,” skaidro Rudzīte.

Pacientu identifikāciju personāls veic pirms katras ķirurģiskās manipulācijas, procedūrām, izmeklējumiem, medikamentu saņemšanas, pacientu transportēšanas un citām aprūpes darbībām. Identifikācijas aproces pacientiem jānēsā visu ārstēšanās laiku līdz pat izrakstīšanās brīdim. 

www.lsm.lv