Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 528
Pavisam: 3059343

Jauns interneta resurss par bronhiālo astmu

Darbu sācis jauns interneta resurss par bronhiālo astmu bērniem un pieaugušajiem - www.nehormonals.lv. Nehormonals.lv ir vietne, kur papildus var uzzināt par astmas iemesliem, izraisītājiem un izpausmēm, par pareizas ārstēšanas nozīmi un iespējām. Mājas lapā minēti ieteikumi astmas slimniekiem, kā arī izskaidrota hormonālās terapijas nepieciešamība un nehormonālās terapijas sniegtās iespējas astmas ārstēšanā pieaugušajiem un bērniem.

Nopietni regulāri elpošanas traucējumi, piemēram, elpas trūkums, ir tikai īpaši smagas un neārstētas astmas gadījumā.  Ja papildus ārstējošiem medikamentiem ir nepieciešams bieži lietot arī atvieglojošās glābējzāles, jāvēršas pie ārsta, lai kaut ko mainītu astmas terapijā. Jo vairāk informācijas būs ārstam par pacientu, jo precīzāk būs iespējams atrast piemērotāko terapiju astmas ārtēšanai. Astmas diagnoze ir viena, bet terapiju iespējas ir daudz un ārstēšana var būtiski atšķirties katram pacientam.

Asoc. prof. Alvils Krams, Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs: „2010. gads ir Pasaules Plaušu veselības gads. Bronhiālā astma ir viena no visizplatītākajām plaušu slimībām gan Latvijā, gan pasaulē. Pasaulē ar bronhiālo astmu slimo apmēram 300 miljoni cilvēku. Latvijā ar astmu dažādās vecuma grupās slimo aptuveni 2-5% iedzīvotāju, pie kam, ņemot vērā sadzīves apstākļu un ieradumu maiņu pēdējās desmitgadēs, var droši prognozēt astmas izplatības pieaugumu.”