Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 282
Pavisam: 2870985

Ilgstoša skābekļa terapija

Iespēja mājas apstākļos regulāri un praktiski gandrīz nepārtraukti ieelpot skābekli (O2).

Ilgstoša skābekļa terapija (IST) mājās ietver divus aspektus - O2 inhalāciju no stacionāra avota (pasaulē 80% gadījumu tie ir skābekļa koncentratori). Respiratoriskās jeb elpošanas sistēmas galvenais uzdevums ir gāzu maiņa - apgādāt organismu ar skābekli un izvadīt ogļskābo gāzi. Ja sistēma netiek ar šo uzdevumu galā, arteriālajās asinīs novēro pazeminātu skābekļa daudzumu - hipoksēmiju, daļā gadījumu - vienlaikus arī paaugstinātu ogļskābās gāzes daudzumu jeb hiperkapniju. Kad hipoksēmija atbilst noteiktiem kritērijiem, tiek diagnosticēta elpošanas nepietiekamība.

Latvija ir vienīgā valsts ES, kurā skābekļa terapija pacientiem mājas apstākļos netiek apmaksāta. Pacientam pašam ir jāsedz visi ar skābekļa koncentratora īri saistītie izdevumi.

Pacientu ērtībai ir izveidota jauna mājas lapa www.skabeklaterapija.lv www.skabeklaterapija.lv/ru. Mājas lapa ir izveidota ar mērķi ļaut pacientam maksimāli vienkārši pasūtīt un atdot atpakaļ skābekļa koncentratorus. Mājas lapā ļoti pieejamā veidā tiek sniegta visa pacientam nepieciešamā informācija - kā uzsākt lietošanu, kā rīkoties iekārtas traucējumu gadījumos, biežāk uzdotie jautājumi, iekārtas apkopes, ceļošana ar skābekļa koncentratoru, kā arī parādīts, kas notiek ar iekārtu, kamēr tā neatrodas pie klienta.

 Īrējot skābekļa koncentratoru, klients saņem iekārtu, deguna kaniles vai masku, mitrināšanas trauku, pagarinātāju kā arī dezinfekcijas salvetes kanilēm un iekārtai. Mājas lapā klientam ir iespēja novērtēt saņemtā pakalpojuma kvalitāti.