Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 273
Pavisam: 2870976

Apstiprina izmaiņas zāļu cenu veidošanas noteikumos

     25. augustā Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka zāļu cenu veidošanas principus.
    Grozījumi Ministru kabineta noteikumos izstrādāti ar mērķi mazināt pacientu izdevumus par zālēm. Viena no iespējām samazināt pacientu maksājumus par zālēm ir zāļu lielo iepakojumu fasēšana aptiekās, jo zāļu vienības cena lielajos iepakojumos ir ievērojami zemāka par to pašu zāļu vienības cenām mazajos iepakojumos. Tādēļ pacients no šāda aptiekas piedāvājuma būs ieguvējs. Noteikumos definēts maksimāli pieļaujamais aptiekas piecenojums par rūpnieciski ražotu zāļu fasēšanu.
     Papildus tam noteikumu projekts paredz iespēju aptiekai veikt rūpnieciski ražoto zāļu fasēšanu individuālam pacientam nedēļas patēriņam ar sadalījumu pa dienām un zāļu lietošanas paredzētajiem laikiem un piemērot fasēšanas maksu, iepriekš informējot par to fasējuma pasūtītāju. Pacientu individuālu nedēļas komplektu sagatavošana uzlabotu pacienta zāļu lietošanas precizitāti un ārstēšanas mērķa sasniegšanu.
    Noteikumu projekts arī paredz veicināt gatavo zāļu suspensiju, t.sk. antibiotiku, pagatavošanu aptiekās, jo suspensijas pagatavošana mājas apstākļos var mazināt tās pagatavošanas precizitāti.
    Noteikumu projekts stāsies spēkā 2015. gada 1. septembrī.