Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 289
Pavisam: 2870992

Augustā visās 55 Veselības inspekcijas uzraudzītajās peldvietās ir atļauts peldēties

3. un 4. augustā Veselības inspekcija veica peldūdens kvalitātes laboratoriskās un vizuālās pārbaudes.

Iegūtie analīžu rezultāti liecina par to, ka visās 55 peldvietās ņemtie ūdens paraugi atbilst prasībām – tajos nav konstatēts ne mikrobioloģiskais piesārņojums, ne vizuāli novērota  zilaļģu klātbūtne.

Veselības inspekcija brīdina, ka atsevišķās Latvijas neoficiālajās peldvietās pastāv lielāks zilaļģu savairošanās risks. Saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju, zilaļģes  konstatētas Mazā Baltezera krastā pie Čiekurkrastiem. Zilaļģu savairošanās pazīmes ir novērotas arī Daugavas upes piekrastē Rīgā, neoficiālajās peldēšanās vietās Jāņogu ielā 48 un Taču ielas galā.

Inspekcijas speciālisti iesaka būt īpaši piesardzīgiem, izvēloties peldvietas un atgādina zilaļģu savairošanās pazīmes:

  • Sākumā, kamēr zilaļģes nav savairojušās lielā daudzumā, tās izskatās kā mazi zaļi vai dzeltenīgi punktiņi ūdenī.
  • Jo lielākā koncentrācijā zilaļģes savairojas, jo ūdens kļūst biezāks, duļķaināks, krāsa var būt izteikti zaļa, var būt arī dzeltenīga vai dzeltenbrūna. Ūdens var pārklāties ar zilganzaļu plēvi un tam parādās neraksturīga smaka.
  • Zilaļģēm atmirstot un sadaloties, krāsa kļūst neizteiksmīgāka, pelēkbrūna.

Aicinām peldēt gribētājus rūpīgi apskatīt un izvērtēt ūdens kvalitāti pirms iet peldēties, ļaut to darīt bērniem vai dzert ūdeni četrkājainajiem draugiem - mājdzīvniekiem.

Zilaļģu savairošanos tādā koncentrācijā, kas varētu apdraudēt peldētāju veselību, lielāka iespējamība ir novērot iekšzemes ūdeņos, it īpaši ezeros un dīķos, kā arī lielo upju līčos, kur nav straumes. Arī jūras ūdeņos zilaļģes ir sastopamas, taču parasti to apjoms piekrastē nav liels un tās reti tiek izskalotas krastā. Nevienā no šo zilaļģu novērotajām stadijām ūdeni nedrīkst izmantot nekādiem nolūkiem. Pat pēc vārīšanas toksīni no tā nepazūd!

Oficiālo peldvietu saraksts: http://www.vi.gov.lv/uploads/files/Peldvietu%20saraksts_2015.pdf