Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 223
Pavisam: 2983443

Samazinātas cenas 154 kompensējamiem medikamentiem

No 2015. gada 1. jūlija 154 Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautiem medikamentiem ir samazināta cena no 3% līdz 51%,

Tas ļaus zāles saņemt lielākam pacientu skaitam. Kompensējamo zāļu saraksts papildināts ar 63 medikamentiem un sešām medicīniskajām ierīcēm, kas palielina izvēles iespējas ārstiem un pacientiem.

Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas jaunas zāļu vispārīgo nosaukumu (aktīvo vielu) kombinācijas, kas var tikt izrakstītas noteiktu asinsrites sistēmas slimību, elpošanas sistēmas slimību, acu un to palīgorgānu slimību, kā arī endokrīnās, uztures un vielmaiņas slimību gadījumos. Par zāļu kombināciju izrakstīšanu ir jākonsultējas ar ārstējošo ārstu.

Atgādinām, ka 50%, 75% vai 100% apmērā (atkarībā no konkrētās diagnozes kompensācijas apmēra) valsts kompensē lētākās zāles ar līdzvērtīgu efektivitāti. Ja pacientam ir izvēlētas dārgākas zāles, starpība starp lētākajām un dārgākām zālēm ir jāsedz pacientam pašam. Tāpēc pacientiem jāpārrunā ar ārstu un farmaceitu iespējas lietot lētākās līdzvērtīgas efektivitātes zāles.

Savukārt no 1. jūnija bērniem, kuriem iepriekš antibiotikas tika kompensētas tikai līdz trīs gadu vecumam (atbilstoši noteiktām diagnozēm**), turpmāk šīs zāles tiek kompensētas līdz 18 gadu vecumam.

Nacionālais veselības dienests