Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 228
Pavisam: 2983448

Augustā iznāks jauns žurnāls sabiedrībai "Ārsts.lv"

Žurnāla moto ir: "Latvijas Ārstu biedrība pacientiem par medicīnu stāsta patiesību!".

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apinis  informē, ka LĀB satrauc žurnālos "Ko Ārsti Tev Nestāsta", "Veselība", "36,6° C" un citos publicētās puspatiesības un dažreiz pat apzināti meli par veselību, diagnostiku, ārstniecību, profilaksi, rehabilitāciju, skrīningu, vakcināciju u.c. jautājumiem. Šā iemesla dēļ LĀB nolēmusi radīt pati savus informācijas kanālus sabiedrībai, kur visa informācija nāks tikai no Latvijas medicīnas labākajiem speciālistiem, kur dati būs pamatoti zināšanās, zinātnē un informācijā. Arī LĀB Statūtos noteikts, ka viens no biedrības būtiskajiem mērķiem un uzdevumiem ir Latvijas sabiedrības veselības veicināšana.

Vienlaikus ar žurnālu darbu sāks arī portāls "ārsts.lv", bet jau kopš jūnija sākuma TV24 Rīga katru pirmdienu 15.30 tiešraidē, bet otrdien un sestdien atkārtojumā tiek raidīta saruna par veselību - "Ārsts.lv kopā ar Pēteri Apini", kur allaž tiek aicināti divi medicīnas jomas speciālisti, kas pacientiem saprotamā veidā cenšas izskaidrot kādu būtisku veselības jomas problēmu. Jūnijā sarunā jau piedalījušies profesori Andrejs Ērglis un Pēteris Stradiņš par sirds slimību ārstēšanu un profilaksi, prof. Ludmila Vīksna un Vaira Īrisa Kalniņa - par vīrusiem, prof. Indriķis Muižnieks un Aivars Bērziņš - par vīrusu infekciju izplatīšanos ar pārtiku. Jāņu priekšvakarā Pēteris Apinis sarunāsies ar prof. Viesturu Ligutu un Pēteri Kļavu, bet 29. jūnijā - ar prof. Daci Rezebergu un Daci Matuli.

Žurnāls "Ārsts.lv" iznāks reizi mēnesī, būs 64 lpp. biezs, krāsains un bilžains. Sākotnēji žurnāla "Ārsts.lv" galvenā redaktora pienākumus pildīs Pēteris Apinis.

LĀB mērķis ir to nolikt katra Latvijas ārsta prakses uzgaidāmajā telpā, visās medicīnas iestādēs un centros, visās galvenajās izplatīšanas sistēmās: lielveikalos, kioskos, pastā. Nākamajam gadam un arī turpmāk žurnālu varēs arī abonēt. Mēs orientējamies uz gudru lasītāju, galvenokārt sievieti - māti, sievu, draudzeni, meitu, kas savas zināšanas nodod vecākiem, vīram, bērniem.

Reklāma žurnālā būs, bet tā neietekmēs žurnāla saturu. Žurnālā "Ārsts.lv" netiks ievietota reklāma, kas ir pretrunā LĀB viedoklim par veselību. Žurnālu "Ārsts.lv" galvenokārt veidosim kopā ar ārstiem, bet noteikti katrā žurnāla numurā atradīsim vietu veselīgam, Latvijā ražotam uzturam, kā arī vides veselībai. Fizioterapijas speciālisti mums mācīs kustību prieku, bet profesors Arnis Vīksna jau sameklējis daudz interesantu atgadījumu medicīnas vēsturē, kas būs anekdošu un joku vietā.