Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 224
Pavisam: 2983444

Latvijas Spirometrijas diena

2010. gads ir Pasaules Plaušu veselības gads ar moto „Dzīvo. Mācies. Elpo" (Live. Learn. Breathe).
14. oktobrī visā pasaulē un arī Latvijā pirmo reizi tiek atzīmēta SPIROMETRIJAS diena.
Šīs dienas ietvaros Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācija aicina pārbaudīt plaušu veselību – veikt spirometriju.

Kas ir spirometrija?
Spirometrija ir plaši pieejama plaušu funkcionālās diagnostikas pamatmetode.
Pārbaudot plaušu veselību ar spirometriju, ir iespējams uzzināt :
-   cik daudz un cik ātri varam ieelpot un izelpot;
-   kāds ir plaušu bioloģiskais vecums;
-   kāds ir elpošanas sistēmas veselības stāvoklis.

Spirometrija ļauj objektīvi novērtēt plaušu ārējās elpošanas funkciju un tās traucējumu pakāpi. Daudzu slimību gadījumā, piemēram, astmas pacientiem, spirometrija ne tikai palīdz apstiprināt diagnozi, bet arī ļauj novērtēt slimības smagumu un lietojamo medikamentu efektivitāti. Astmas pacientiem elpošanas rādītāju kontrole dinamikā ir tikpat nozīmīga kā, piemēram, glikēmijas rādītāju novērošana diabēta slimniekiem.

Šis diagnostikas mērījums ir nepieciešams visos plaušu slimību, kā arī jebkura elpas trūkuma vai klepus gadījumā, bet, jo īpaši, jebkura vecuma smēķētājiem.

Spirometrijas laikā pacients speciālā iemutī, kurš ir pieslēgts pie datora,  veic atkārtotus mierīgas un maksimāli straujas ieelpas un izelpas manevrus, tādējādi nosakot plaušu tilpumus un gaisa plūsmas rādītājus. Iegūtie dati tiek salīdzināti ar t.s. normatīvajiem rādītājiem, kas ir atkarīgi no katra indivīda auguma, dzimuma un vecuma.

14.oktobrī t/c “Origo”  no plkst.11.00 - 14.00 spirometrijas stendā.būs iespēja iepazīties ar šo plaušu funkcijas diagnostikas metodi.

Šīs dienas ietvaros tiks veiktas bezmaksas spirogrāfijas, sniegtas plaušu speciālistu konsultācijas un aktualizēta spirometrijas nozīme plaušu slimību diagnostikā.

Vairāk lasiet:  www.pulmo.lv