Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 462
Pavisam: 3059277

Rosina izmaiņas zāļu ievešanas un izvešanas kārtībā

Valsts sekretāru sanāksmē izskatīts Veselības ministrijas sagatavotais grozījumu projekts Ministru kabineta noteikumos, kas regulē zāļu ievešanas un izvešanas kārtību*.

Noteikumu projektā paredzēts atļaut aptiekām importēt no trešajām valstīm nereģistrētas zāles pēc atbilstošas atļaujas saņemšanas no Zāļu valsts aģentūras. Šādas izmaiņas uzlabos medikamentu pieejamību pacientiem, jo nereti lieltirgotavas zāļu mazā apjoma dēļ neieved kādas specifiskas zāles.

Tāpat noteikumu projektā noteikts, ka turpmāk, importējot zāles no Japānas, nebūs obligāti jāveic katras zāļu sērijas testēšana, jo Eiropas Kopiena ir noslēgusi labas ražošanas prakses atbilstības novērtēšanas savstarpējās atzīšanas līgumu ar Japānu, līdzīgi kā tas jau šobrīd ir ar Austrāliju, Kanādu, Jaunzēlandi un Šveici.

Vienlaikus noteikumu projektā papildināti zāļu importēšanas apturēšanas kritēriji, pastiprinot zāļu uzraudzību. Tāpat konkretizētas prasības atļaujām, kādas vajadzīgas, lai importētu narkotisko un psihotropo zāļu paraugus un nereģistrētās narkotiskās un psihotropās zāles.