Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 233
Pavisam: 2983453

Uzsākts projekts ilgstoši slimojošo pacientu IT prasmju apguvei

Ar starptautiska mēroga tikšanos uzsākts projekts „Ilgstoši slimojošo pacientu atgriešana darba tirgū, nodrošinot IKT prasmju apgūšanu”, kura mērķis ir veicināt ilgstošu hronisko slimnieku integrēšanos atpakaļ darba tirgū un sabiedrībā, slimošanas un rehabilitācijas laikā motivējot un palīdzot apgūt darba tirgū nepieciešamās IT prasmes.


„Svarīga ir šī projekta sniegtā iespēja izstrādāt jaunu pakalpojumu riskam pakļautajām sociālajām grupām, kas aptvers personas no 18 līdz pat 74 gadu vecumam. Šajā projektā kopā ar Latvijas organizācijām un Vidzemes augstskolu darbosies arī Norvēģijas zinātnes un tehnoloģiju universitāte (NTNU) ar saviem pasaulē augstu novērtētajiem speciālistiem. Tas būs neatsverams ieguldījums un pieredze, ko pārņemt mūsu valsts sociālās uzņēmējdarbības attīstībā,” Aija Lokenbaha, nodibinājuma „Fonds Sabiedrībai” valdes locekle ar gandarījumu uzsver šī projekta sociālo nozīmīgumu.


Projekts tiks realizēts 20 mēnešu garumā līdz 2016. gada 30. aprīlim. Tā laikā tiks veikts apjomīgs pētījums trīs daļās, analizējot darba tirgus prasības IT prasmju līmenim, izpētot ilgtermiņa pacientu IT zināšanas, lai pielāgotu ieviešamo programmatūru atbilstoši vajadzībām, kā arī izvērtējot slimnīcu un rehabilitāciju infrastruktūru un sociālās vides gatavību projekta ieviešanai. Būtiska projekta sastāvdaļa ir pieredzes pārņemšana no Norvēģijas NTNU – 5 dienu vizītes laikā Trondheimā Latvijas sociālie darbinieki un IT speciālisti apmeklēs dažādu lektoru nodarbības, iepazīsies ar vietējām tehnoloģijām un pieredzi un dosies uz slimnīcām un rehabilitācijas centriem.


Galvenais ieguvums būs izstrādāta jauna tālmācības IT programma, ar kuras palīdzību ilgstoši slimojošie pacienti varēs apgūt pamata un augstāka līmeņa datorprasmes. Lai pilnvērtīgi izmantotu šo programmu, 4 mēnešu garumā tiks rīkotas apmācības NVO pārstāvjiem un sociālajiem darbiniekiem programmas apgūšanai un pacientu motivēšanai, kam sekos programmas pilotēšana sešu mēnešu garumā dažādās Latvijas veselības aprūpes iestādēs un noslēguma konference.


Projektu īsteno nodibinājums „Fonds sabiedrībai” kopā ar NTNU (Norvēģija) un Latvijas partneriem – Vidzemes Augstskolu, Alūksnes NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO atbalsta centru, Latvijas Sarkanā krusta Dobeles komiteju un un Latvijas Sarkanā krusta Saldus komiteju.


„Fonds sabiedrībai” ir 2009. gadā dibināta sabiedriskā labuma statusu ieguvusi organizācija, kas darbojas izglītības, jauniešu un senioru jomās, rūpējoties par sociāli aktīvas un sociāli atbildīgas sabiedrības attīstības veicināšanu Latvijā un mazaizsargāto sabiedrības daļu.


Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Tālr.: 20268240
E-pasts: ilze.plesa@gmail.com