Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 474
Pavisam: 3059289

Pacientu organizāciju vēstule topošajiem veselības ministriem.

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO  pacientu organizāciju pārstāvji aicina nākamo veselības ministru:

  1. Palielināt kvotu skaitu pie speciālistiem, lai pacientiem ir iespēja savlaicīgi apmeklēt ārstu un uzsākt nepieciešamo ārstēšanos. Galvenā problēma – garas rindas uz izmeklējumiem, ārstu/speciālistu konsultācijām. Piemēram, rinda uz ultrasonogrāfijas izmeklējumiem dažādos medicīnas centros svārstās no 3 – 4 mēnešiem. Ja ir sāpes un nepieciešamība pēc izmeklējuma, tad jāizvēlas - vai nu maksāt pašam, vai ciest šīs sāpes un gaidīt rindu, ja nav iespējas maksāt.                                                                                                   
  2. Paplašināt kompensējamo medikamentu sarakstu. Dārgie medikamenti, kuri nav kompensējamo zāļu sarakstā, man nav nopērkami. To cenas nepārtraukti aug. Vai zāļu cenu regulēšanas mehānismi un farmācijas firmu uzcenojumi ir ekonomiski pamatoti? Kompensējamie medikamenti tiek nopirkti, bet ārsta nozīmētie (nekompensējamie) bieži netiek pirkti, jo trūkst naudas. Rezultātā rodas slimības komplikācijas.
  3. Noteikt minimālos ģimenes ārstu darbības kritērijus. Esmu mamma ar celiakiju slimam bērnam. Šo diagnozi noteica tikai pirms pusgada. Esmu šokā par veselības aprūpes nesakārtotību un nepieejamību:No ģimenes ārsta nav nekāda atbalsta, jo ģimenes ārsts zina mazāk nekā es – nevar ieteikt ne zāles, ne diētas komplikācijas gadījumā.
  4. Samazināt līdzmaksājumu par uzturēšanos stacionārā.
    Lai samaksātu par ārstēšanos stacionārā,  par 10 dienām jāatdod gandrīz visa pensija, tas ir nereāli. Tāpēc vairs nevaru atļauties ārstēties slimnīcā – tā ir izvēle starp izdzīvošanu un veselību.