Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 232
Pavisam: 2983452

Latvijas Astmas un alerģijas biedrība uzņemta EFA (Eiropas Alerģijas un elpceļu slimību pacientu apvienību federācijas) sastāvā

Radisson Blu EU viesnīcā, kas atrodas blakus Eiropas Parlamentam, 16. jūnijā notika EFA gada kopsapulce.

Šogad EFA uzņēma trīs jaunus biedrus no Horvātijas, Īrijas un Latvijas. Papildu trīs jaunajiem biedriem, EFA sastāvā atgriezās Asthma UK.  Kopā ar 2014. gadā uzņemtajiem biedriem, EFA pārstāvniecība ir augusi līdz 38 biedriem no 24 Eiropas valstīm!

No kreisās uz labo, Lina Buzermaniene (EFA aizejošā valdes locekle), Isabela Saraiva (Isabel Saraiva) (jaunā EFA valdes locekle), Silvio Sanko (Zagrebas Astmatisko bērnu vecāku biedrība), Rita Paeglīte (Latvijas Astmas un alerģijas biedrība), Damiens Pelo (Damien Peelo) (HOPS Īrijas Atbalsta grupa), Kristīne Rolanda (Christine Rolland) (EFA vice-prezidente), Dārcijs Maiers (D'Arcy Myers) (Asthma UK pārstāvis), Breda Flada (Breda Flood) (EFA prezidente), Pērs-Ake Veksels (Per-Ake Wecksell) (EFA valdes sekretārs) un Ondrejs Ribniceks (Ondrej Rybnicek) (EFA valdes kasieris).

Kopsapulcē arī tika apstiprināta izmaiņa dalības struktūrā, kas ļautu organizācijām pievienoties EFA pat ja tās nav spējīgas samaksāt dalības maksu iestāšanas brīdī. Saskaņā ar jauno struktūru, pacientu organizācija var pieteikties EFA dalībai un saņemt 2 gadu ilgu pārbaudes periodu, kura laikā organizācija var meklēt finansējumu, kas nosegtu pilnu dalības maksu. Pārbaudes biedriem nebūs tādas pašas tiesības EFA oficiālajos pasākumos un tiem jādemonstrē centieni meklēt finansējumu, lai segtu ikgadējo dalības maksu gadījumos, ja tie to nevar.  EFA cer, ka šī jaunā izmaiņa nākamajos gados piesaistīs potenciālos biedrus no pavisam jaunām pacientu organizācijām, kā arī no organizācijām ar zemiem ienākumiem. Kopsapulce arī pārbaudīja un apstiprināja EFA 2013. gada ikgadējo pārskatu, 2013. gada finanšu pārskatus un 2014. gada darba kārtību un budžetu.

EFA ir patīkami pārsteigta par šī gada kopsapulcē saņemtajām pozitīvajām atsauksmēm. Saskaņā ar rezultātiem no dažādiem vērtējumiem, izņemot dažas sfēras, kurās nepieciešami tālāki uzlabojumi, visi dalībnieki apgalvoja, ka ir apmierināti ar kopsapulci un, ka viņu prasības tika izpildītas. Mēs ceram, ka spēsim saglabāt šo augsto standartu arī nākamā gada kopsapulcē.

Nākamajā dienā, kad notika informācijas apmaiņas pasākumi, EFA alerģijas, pārtikas alerģijas, astmas un HOPS (hroniskā obstruktīvā plaušu slimība) darba grupām bija īsas sapulces, lai apspriestu EFA projektus.  EFA Roberta Savli iepazīstināja ar jauno Eiropas Parlamenta uzbūvi cerībās, ka biedri sāks sadarboties ar Eiropas Parlamenta locekļiem pēc iespējas drīzāk, un spēs izmantot EFA Manifestu kā instrumentu šajā sadarbībā.