Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 228
Pavisam: 2983448

Akcijas „Diena bez tabakas” laikā aicina veikt bezmaksas plaušu rentgenu

31.maijā no plkst. 9:00 līdz 14:00 Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā  bez maksas būs iespēja pārbaudīt savu plaušu veselību.

 Šādu akciju slimnīca rīko pirmo reizi, atsaucoties Pasaules Veselības organizācijas aicinājumam šajā datumā īpaši vērst sabiedrības uzmanību uz tabakas kaitīgo ietekmi.

Smēķēšana ir viens no galvenajiem plaušu vēzi veicinošajiem faktoriem. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiek ārstēta lielākā daļa Latvijas plaušu vēža pacientu un to skaitam ir tendence pieaugt – 2011. gadā slimnīcas stacionāros tika ārstēti 817 unikālie pacienti, 2012. gadā - 837 pacienti, bet 2013.gadā tādi bija jau 992. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas ziņojumu, no visiem priekšlaicīgās nāves gadījumiem Latvijā, tabaka ir vainojama 16,5% gadījumos (pasaulē- 8.8%).

Akcija norisināsies stacionārā „Biķernieki”
, Rīgā, Lielvārdes ielā 68. Tajā ir aicināti piedalīties Rīgas pilsētas un piepilsētas iedzīvotāji, īpaši vecāko klašu skolnieki, studenti, dažādu vecuma grupu smēķētāji un arī nesmēķētāji, kā arī visi, kuriem ir interese par smēķēšanas ietekmi uz cilvēka organismu.

No plkst. 9:00 – 12:00 stacionāra konferenču zālē norisināsies lekciju cikls „Pasaules diena bez tabakas – ārsti pacientiem”. Slimnīcas speciālisti sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību ir sagatavojuši  ilustratīvas, atraktīvas 20 minūšu ilgas lekcijas – sniedzot ar faktiem un vizuālo materiālu piesātinātu informāciju, vadošie valsts speciālisti – profesionāļi un veselības aprūpes politikas līdzveidotāji - populārā, plašai auditorijai saprotamā, koncentrētā formā sniegs jaunākos datus par smēķēšanu kā globālu sociālu un veselības problēmu, nikotīna iedarbību uz elpošanas orgāniem, galvas smadzenēm, smēķēšanas atkarības risku un tā pārvarēšanas ceļu psiholoģiskiem un psihiatriskiem aspektiem. Pēc prezentācijām paredzētas atbildes uz jautājumiem un  interaktīva diskusija ar auditoriju. Šis lekciju cikls būs aktuāls gan jauniešu, gan pieaugušo, smēķētāju, „potenciālo smēķētāju”, viņu draugu un tuvinieku auditorijai, arī mediķiem - veselīga dzīvesveida popularizētājiem.

Paralēli tam līdz plkst. 14:00 pieaugušie rindas kārtībā pēc pašu vēlēšanās varēs veikt plaušu rentgenogrāfiju stacionāra „Biķernieki” rentgenogrāfijas kabinetā. Bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadiem nepieciešams ārsta nosūtījums vai vecāku atļauja.

Akcija tiek rīkota sadarbībā ar Ārstu biedrību un Rīgas Austrumu slimnīcas Atbalsta fondu.