Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 313
Pavisam: 2871016

Sākusies oficiālā peldsezona

15.maijā sākās oficiālā peldsezona, un Veselības inspekcija ir veikusi pirmās peldvietu ūdens kvalitātes analīzes.

 Mikrobioloģiskais piesārņojums ir konstatēts Dubultu pludmales peldvietas ūdens paraugos, tādēļ Veselības inspekcija šajā peldvietā iesaka nepeldēties. Pārējās 53 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte ir atbilstoša un peldēties ir atļauts.

Šogad valsts budžeta finansēts monitorings tiks veikts 54 peldvietās. Oficiālo peldvietu sarakstu ir papildinājušas 3 jaunas peldvietas:

    Rīgā -  peldvieta „Rumbula” Daugavā – pie Kvadrāta ielas;
    Jūrmalā- Ezeru ielas peldvieta Lielupē;
    Limbažos –Lielezera peldvieta.

Ūdens kvalitāti jūras un iekšzemes peldvietās speciālisti pārbaudīs visu peldsezonu – no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Tāpat tiks pārbaudīts vai peldvietās tiek ievērotas peldvietu uzturēšanas un higiēnas  prasības.

Inspekcijas speciālisti peldvietu ūdens kvalitāti pārbauda gan laboratoriski, gan vizuāli parauga ņemšanas laikā. Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji– fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki. Novērtējot vizuāli, īpašu uzmanību Inspekcijas vides speciālisti pievērš netipiskai ūdens krāsai, noturīgām putām, peldošiem un citiem atkritumiem ūdenī, naftas produktiem, zilaļģu vai zaļaļģu savairošanās procesam (ūdens „ziedēšanai”).

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, Inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties.  Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem,  kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Par izmeklējumu rezultātiem tiks informēts peldvietas apsaimniekotājs, kā arī sabiedrība ar plašsaziņas līdzekļu un Inspekcijas interneta mājaslapas starpniecību.


Pilnais oficiālo peldvietu saraksts atrodas Inspekcijas mājas lapā www.vi.gov.lv sadaļā „Vides veselība” – „Peldūdens”, un tas ir arī atspoguļots kartes veidā.