Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 227
Pavisam: 2983447

Ultravioletā starojuma radītie riski veselībai

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atgādina par piesardzības pasākumiem, uzturoties saulē.

Paaugstināta saules ultravioletā starojuma gadījumā, kas mūsu platuma  grādos vasaras mēnešos ir dienas vidū  no plkst.11 līdz plkst.15, nav ieteicams ilgstoši uzturēties tiešos saules staros. Arī ēnā iedarbojas saule, un atstarošanās no ūdens virsmas un smiltīm palielina saules apdegumu risku, tādēļ uzturoties saulē vēlams nēsāt vieglu galvassegu ar platām malām, saulesbrilles, kā arī viegla, elpojoša materiāla apģērbu gaišā krāsā.

Pirms uzturēšanās tiešos saules staros ieteicams uzklāt aizsargkrēmu pret ultravioleto starojumu (UVA un UVB), kam saules aizsardzības faktors SPF (sun protection factor) ir lielāks nekā 15. Lai panāktu labu aizsardzību, krēms jāuzklāj  blīvi un vienmērīgi uz visām atklātajām ķermeņa daļām 15 minūtes pirms došanās ārā.  

No saules ietekmes īpaši jāsargā mazi bērni, tādēļ pieaugušie tiek aicināti atrast laiku un pārrunāt ar bērniem drošības apsvērumus, atrodoties saules staros. Tāpat piesardzības pasākumi jāievēro cilvēkiem, kuri strādā ārā (piemēram, uz lauka, dārzā, ceļu remonta darbos), sporto un  atpūšas (piemēram, pārgājienos, velobraucienos, skriešanas pasākumos, piknikos u.tml.) un ir pakļauti saules staru aktīvai iedarbībai.  

Papildu informāciju par ultravioleto starojumu un tā iedarbību var iegūt Veselības inspekcijas mājaslapā www.vi.gov.lv

Noderīga informācija Veselības inspekcijas mājaslapā:
●     Solāriji, sauļošanās un ultravioletā starojuma iedarbība
 HYPERLINK "http://www.vi.gov.lv/lv/sakums/iedzivotajiem/mates-un-berna-