Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 252
Pavisam: 2979790

Astmas diena Alūksnē

Šajās brīvdienās Alūksnē tiks atzīmēta Pasaules astmas diena un Latvijas Astmas un alerģijas biedrības Alūksnes filiāles 10 gadu jubileja, pulcinot pašvaldības vadību, Alūksnes slimnīcas pārstāvjus, filiāles biedrus, kā arī sadarbības partnerus.

Tikko visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules astmas diena, kuras moto ir “Tu vari savu astmu kontrolēt!”. Lai pievērstu uzmanību astmas slimības profilaksei, ārstēšanai un rehabilitācijai, kā arī atzīmētu Latvijas Astmas un alerģijas Alūksnes filiāles jubileju, 17. un 18. maijā Alūksnē notiks vairāki pasākumi.

Astmas slimnieku skaits pēdējos gados Latvijā pieaug, diemžēl pieaug arī hroniski smago slimnieku skaits, kas rada bažas par to, ka astma netiek kontrolēta. Par iemesliem un iespējamiem risinājumiem runāsim arī Alūksnē, taču patiesībā te nepieciešama plašāka diskusija, kur pie viena galda sēdētu pacienti, ārsti un arī politiķi.

Sestdien, 17. maijā plkst. 13.00 ar Latvijas Astmas un alerģijas biedrības (LAAB) Alūksnes nodaļas vadītājas Vijas Švolmanes uzrunu Alūksnes Domes ēkā tiks atklāta Astmas diena. Astmas dienai veltītajā pasākumā piedalīsies arī Alūksnes Domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis un Alūksnes slimnīcas galvenā ārste Maruta Kauliņa.

Astmas dienas ietvaros LAAB vadītāja Rita Paeglīte runās par astmas pacientiem aktuālajiem jautājumiem un turpmākajiem biedrības darbības plāniem, savukārt LAAB Alūksnes filiāles vadītāja V. Švolmane atskatīsies uz filiāles darbību 10 gados un lielākajiem pacientu izaicinājumiem. Dienas noslēgumā paredzēta diskusija par astmas profilakses jautājumiem.

Svarīga astmas profilakses sastāvdaļa ir mērena fiziskā slodze, tāpēc svētdien, 18. maijā plkst. 10.00 notiks speciālā vingrošana astmas slimniekiem, kam sekos nūjošanas nodarbība un izbraukums ar plostu Alūksnes ezerā gida pavadībā.