Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 275
Pavisam: 2979813

Veselības ministrija valdībā iesniedz papildus finansējuma pieprasījumu slimnīcām un pacienta iemaksu mazināšanai

   Veselības ministrija ir sagatavojusi pieprasījumu valdībai par papildu finansējuma piešķiršanu 13 776 034 eiro apmērā no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

   Veselības ministre Ingrīda Circene uzsver: „Valsts budžeta prioritāšu noteikšana ir valdības kopīgs lēmums, tāpēc esmu atkārtoti informējusi par veselības nozarē akūti trūkstošajiem līdzekļiem. Mūsu galvenā prioritāte ir pacientu līdzmaksājumu mazināšana. Salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm mūsu pacientu līdzmaksājumi par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem ir nesamērīgi augsti, un vissmagāk tas ietekmē vecāko paaudzi, kur dzīves kvalitātes nodrošināšanā liela loma ir savlaicīgiem un pieejamiem veselības aprūpes pakalpojumiem.”

   Piešķirot papildu finansējumu 1 723 277  eiro apmērā, no 2014.gada 1.jūlija plānots pensionāriem atcelt pacienta iemaksas pie ģimenes ārsta, kā arī pacienta iemaksas par ģimenes ārsta mājas vizīti personām, kas vecākas par 80 gadiem, gadījumos, ja gripas epidēmijas laikā pensionārs slimo ar gripu vai gadījumos, ja pie pensionāra neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde veikusi izbraukumu un pensionārs nav stacionēts.

   Tāpat  no 2014.gada 1.jūlija plānots pakāpeniski mazināt pacienta iemaksas par ārstēšanos slimnīcās, sākot ar otro dienu, līdz 11 eiro (līdzšinējo 13,52 eiro vietā), kam iezīmēti 1 374 789 eiro.

   10 519 175 eiro nepieciešami maksājumiem ārstniecības iestādēm, kuras sniedz ambulatoros un stacionāros ārstniecības pakalpojumus, infrastruktūras uzturēšanas izdevumu deficīta segšanai.

   Papildu līdzekļi 158 793 eiro apmērā nepieciešami ar retajām slimībām slimojošajiem bērniem medikamentozai ārstēšanai, ņemot vērā pacientu skaita pieaugumu.