Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 227
Pavisam: 2983447

Ārsti atgādina par nepieciešamību reizi gadā veikt kompleksu veselības pārbaudi

Pēc Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, tikai aptuveni 56% no Latvijas iedzīvotājiem savu veselības stāvokli vērtē, kā labu vai diezgan labu.

AS "Veselības centru apvienība" (VCA) ārsti Pasaules Veselības dienā atgādina, ka vismaz reizi gadā ir nepieciešams veikt kompleksu veselības pārbaudi un savlaicīgi uzsākt ārstēšanos, lai nepieļautu hroniskas slimību izpausmes.

Aptuveni 39,8% no Latvijas iedzīvotājiem ne reizi gada laikā nav bijuši pie sava ģimenes ārsta, liecina SPKC 2012. gada veiktais pētījums par Latvijas sabiedrības veselības radītājiem. Ārsti atzīmē, ka nereti šī parādība vēlāk noved pie visai smagām sekām. "Mūsu novērojumi liecina, ka cilvēki nāk pie ārsta uz pārbaudēm tikai tad, kad sāpes nevar remdēt aptiekā nopērkams pretsāpju līdzeklis. Rezultātā ārstēšana ir novēlota un slimības sekas ir daudz smagākas veselībai, nekā tas varētu būt, ja cilvēks regulāri izietu veselības pārbaudi," stāsta VCA Medicīnas centra Jugla ārste-interniste Anna Aleksandrova.

Ārstu novērojumi liecina, ka cilvēki vēl arvien ir maz informēti par to, ka reizi gadā slimību profilakses nolūkos var iziet dažādus izmeklējumus ar ģimenes ārsta nosūtījumu bez maksas.

SPKC dati liecina, ka ik gadu visbiežāk diagnosticēto vai ārstēto slimību tops paliek nemainīgs: mugurkaula slimības, hipertensija vai citas ar asinsriti saistītas slimības, dažādi audzēji, gastrīts, kuņģa vai divpadsmitpirkstu zarnas čūla un hroniskas gremošanas sistēmas slimības. "Visas šīs slimības var diagnosticēt un ārstēt agrīnā stadijā, ja cilvēks regulāri nāk pie ārsta un izmeklējas. Pretējā gadījumā tās nereti iegūst hronisku raksturu un ir grūti ārstējamas. VCA centros mēs esam izveidojuši virkni speciālu Check-UP programmu (kompleksas veselības pārbaudes), kuras ļauj operatīvi noskaidrot slimības cēloņus un nozīmēt pareizu ārstēšanas/rehabilitācijas kursu," piebilst Anna Aleksandrova.

AS "Veselības centru apvienība" (VCA) ir septiņu poliklīniku apvienība (Pļavnieki, Elite, Pulss 5, Vesels un Aura-R, Jugla - Rīgā un Olvi - Daugavpilī). VCA dibināta 2011.gada septembrī. Tā nodrošina lielu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, kā arī plaša spektra maksas pakalpojumus. Turklāt VCA ir pieejami trīs dienas stacionāri un trīs ķirurģiskie bloki, kur katru dienu augstas klases ķirurģi veic dažādas operācijas. Pašlaik uzņēmumā strādā vairāk nekā 500 dažāda profila ārstu speciālistu. Katru gadu VCA apkalpo vairāk nekā 500 000 pacientu. 2013. gadā "Veselības centru apvienība" ir saņēmusi kvalitātes balvu nominācijā "Gada labākais medicīnas centrs".
www.medicine.lv