Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 250
Pavisam: 2979788

Liepājas Universitātē Bronhiālās astmas dienā būs iespēja bez maksas pārbaudīt veselību un gūt informāciju

Sestdien, 1.februārī, no plkst.14 līdz plkst.17.30 Liepājas Universitātē (LiepU), Lielajā ielā 14, pirmajā stāvā, notiks Bronhiālās astmas diena, kurā ikviens aicināts pievērst uzmanību savu plaušu veselības stāvoklim. Pasākumā būs iespēja bez maksas pārbaudīt veselību un gūt informāciju.

Bronhiālās astmas dienā būs iespēja bez maksas noteikt plaušu rādītājus ar spirometrijas metodi, apgūt inhalatoru un nebulaizeru lietošanas tehniku, uzzināt bronhiālās astmas saslimšanas riska faktorus, uzzināt vairāk par smēķēšanas kaitīgumu un atmešanu, kā arī par krājtelpu nozīmi astmas terapijā. Bronhiālās astmas dienas apmeklētāji varēs arī saņemt bezmaksas ārstu pulmonologu un farmaceita konsultācijas.

Ir ļoti svarīgi, lai astmas pacienti iemācītos un spētu kontrolēt savu slimību. Tas dod iespēju dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, neizjūtot simptomus un slimības saasinājumu. Pārbaudot plaušu veselību ar spirometriju, ir iespējams uzzināt, cik daudz un cik ātri varam ieelpot un izelpot, kāds ir plaušu bioloģiskais vecums un kāds ir elpošanas sistēmas veselības stāvoklis. Spirometrija ļauj objektīvi novērtēt plaušu ārējās elpošanas funkciju un tās traucējumu pakāpi. Daudzu slimību gadījumā, piemēram, astmas pacientiem, spirometrija ne tikai palīdz apstiprināt diagnozi, bet arī ļauj novērtēt slimības smagumu un lietojamo medikamentu efektivitāti.

Ieeja pasākumā bez maksas. Pasākumu organizē SIA "Infarma", bet informatīvi atbalsta "Kurzemes Radio", "Rietumu Radio" un Liepājas Universitāte.
www.medicine.lv