Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 285
Pavisam: 2870988

Skābekļa koncentrators, ilgstoša skābekļa terapija mājas apstākļos

Skābeklis ir nepieciešams normālai smadzeņu darbībai un dzīvības procesu nodrošināšanaii organismā. Dažādu slimību vai traumu rezultātā var būt traucēta adekvāta skābekļa piegāde organismam.

Pacientiem, kuriem traucēta normāla organisma apgāde ar skābekli, ieteicams lietot skābekļa koncentratoru, kas palīdz uzturēt normālu dzīves ritmu. Tā ir iespēja ārstēties mājas apstākļos.
lgstoša skābekļa terapija (IST) mājās – tā ir O2 inhalācija no stacionāra avota (pasaulē 80% gadījumu tie ir skābekļa koncentratori).

Respiratoriskās jeb elpošanas sistēmas galvenais uzdevums ir gāzu maiņa – apgādāt organismu ar skābekli un izvadīt ogļskābo gāzi. Ja sistēma netiek ar šo uzdevumu galā, arteriālajās asinīs novēro pazeminātu skābekļa daudzumu – hipoksēmiju, daļā gadījumu – vienlaikus arī paaugstinātu ogļskābās gāzes daudzumu jeb hiperkapniju. Kad hipoksēmija atbilst noteiktiem kritērijiem, tiek diagnosticēta elpošanas nepietiekamība.

Skābekļa koncentrators (SK) ir pasaulē visplašāk lietotais un lētākais IST veids. Tā darbības pamatā ir kompresors un filtri, kas atfiltrē slāpekli (atmosfēras gaisa galvenās sastāvdaļas ir slāpeklis – 79% un skābeklis – 21%). SK darbībai nepieciešama elektriskā strāva. Pirmie modeļi bija ledusskapju lielumā un skaļi. Mūsdienās standarta skābekļa koncentratora izmēri ir tuvi vidēja izmēra čemodānam, tie sver ap 15–20 kilogramiem un nodrošina 93% O2 koncentrāciju pie plūsmas 3 L/ minūtē (augstākas plūsmas gadījumā O2 koncentrācija būs nedaudz mazāka).

Skābekļa koncentratoru lietošana papildus arī palīdz stiprināt imūnsistēmu, cīnīties ar galvassāpēm, uzlabo pašsajūtu un koncentrēšanās spējas.

Tos ir iespējams izīrēt, kā arī iegādāties savā īpašumā.
Visas medicīnas ierīces ir lietojamas saskaņā ar ārsta norādījumiem.

Vairāk informācijas http://hipnos.lv/lv/skabekla-koncentratora-ire/