Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 511
Pavisam: 3059326

Veikti grozījumi darbnespējas lapu izsniegšanas kārtībā

     Ministru kabineta sēdē apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka darbnespējas lapu izsniegšanas kārtību.

     Grozījumi noteikumos paredz samazināt laika posmu, kurā ārstējošais ārsts vai ārsta palīgs vienpersoniski ir tiesīgs izsniegt darbnespējas lapu. Grozījumu mērķis ir nodrošināt pacientam efektīvāku ārstēšanu un ātrāku nokļūšanu pie speciālista ilgstošas darbnespējas gadījumā, lai savlaicīgāk saņemtu nepieciešamo terapiju. Tādējādi plānots mazināt iespējamās kļūdas slimību diagnostikā un ārstēšanā, kā arī novērst darbnespējas lapu nepamatotu izsniegšanu.

     Paredzēts, ka turpmāk ārstējošais ārsts vienpersoniski darbnespējas lapu varēs pacientam izsniegt līdz 30 dienām (līdzšinējo 45 dienu vietā), savukārt ārsta palīgs – līdz 10 dienām (līdzšinējo 45 dienu vietā). 

     Tāpat grozījumos noteikts, ka turpmāk darbnespējas A un B lapā nebūs obligāti jālieto ārstniecības iestādes zīmogs. Tā vietā ārsts un ārsta palīgs varēs lietot personīgo spiedogu.

     Plānots, ka jaunā kārtība stāsies spēkā ar 2013.gada 1.septembrī.