Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 223
Pavisam: 2983443

Jūnija peldūdens kvalitātes pārbaudes

Veselības inspekcija informē, ka pēc 3. un 4. jūnijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm visās  oficiālajās peldvietās, kuras šogad Latvijā  ir 51,  peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.

Savukārt, atbilstoši pašvaldību pasūtītajam un finansētajam monitoringam, neoficiālajās peldvietās augsta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ noteikts aizliegums peldēties Titurgas ezera peldvietā Ķekavas novadā, kā arī 2 Ogres novada peldvietās noteikts ieteikums nepeldēties 1) Ogres upē pie Hipodroma, Ogresgalā, 2) Ogrē, HES ūdenskrātuvē, Brīvības ielā 124/126. Minēto peldvietu ūdens paraugos tika konstatēts paaugstināts zarnu enterekoku daudzums, kas ir viens no fekālā piesārņojuma indikatoriem.

Veselības inspekcijas speciālisti atgādina, ka aizliegums peldēties vai ieteikums nepeldēties liecina, ka peldoties šādā ūdenī pastāv lielāks risks saslimt ar kādu no ādas, gļotādas vai kuņģa - zarnu trakta infekcijas slimībām.

Ūdens kvalitāti 51 oficiālajā jūras un iekšzemes peldvietā inspekcija pārbaudīs visu peldsezonu – no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas jūlija sākumā.

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus, kuru dzīvesvietas tuvumā nav peldvietas, kas noteikta kā valsts oficiālā peldvieta, pirms peldēšanās novērtēt peldvietu vizuāli, īpašu uzmanību pievēršot šādiem aspektiem: netipiska ūdens krāsa vai smarža; virsmas aktīvās vielas (noturīgas putas); peldoši un citi atkritumi ūdenī; naftas produkti; fitoplanktona aļģu (zilaļģu vai zaļaļģu) masveida savairošanās – tā saucamā ūdens „ziedēšana”. Novērojot iepriekš minētās parādības, vai rodoties aizdomām, ka peldūdens kvalitāte ir pasliktinājusies, iedzīvotāji ir aicināti par to informēt Veselības inspekciju, aizpildot anketu Veselības inspekcijas mājaslapas www.vi.gov.lv sadaļā Vides veselība – Peldūdens. Inspekcijas mājas lapā iespējams iepazīties ar peldūdens monitoringa rezultātiem gan oficiālajās peldvietās, gan peldvietās, kuru pārbaudes nodrošina pašvaldības.