Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 278
Pavisam: 2870981

Sveicam Pasaules astmas dienā!

Šodien, 7, maijā, visā pasaulē atzīmē Astmas dienu. Pievienojamies aicinājumam: „Ir laiks kontrolēt savu astmu!” Būsim zinoši, pacietīgi, gudri un rūpēsimies ik dienas par savu veselību. Tas nozīmē nebūsim pavirši savā attieksmē pret to, kā jūtamies.
    Ir vērts papūlēties, lai mūsu ikdienas gaitas rit bez grūtuma un sāpēm. Padomāsim savlaicīgi, kā saglabāt veselību un kā neļaut slimībai būt noteicējām par mūsu dzīvi.
       Mūsu biedrība jau 15. gadu aicina šajā dienā pievērt arī sabiedrības uzmanību astmai kā nopietnai saslimšanai, organizējot dažādus pasākumus.

Gaidām jūs pie mums ciemos Pērnavas ielā 54 no plkst.16 – 19. Varēsiet pārbaudīt plaušu veselību ar spirometriju. Ar šo metodi ir iespējams uzzināt -
   • cik daudz un cik ātri varam ieelpot un izelpot;
   • kāds ir plaušu bioloģiskais vecums;
   • kāds ir elpošanas sistēmas veselības stāvoklis.
Daudzu slimību gadījumā, piemēram, astmas pacientiem, spirometrija ne tikai palīdz apstiprināt diagnozi, bet arī ļauj novērtēt slimības smagumu un lietojamo medikamentu efektivitāti.
    Aicinām arī pārbaudīt kaulu blīvumu, lai savlaicīgi uzsāktu ārstēšanu, ja tas nepieciešams, jo osteoporoze var nemanāmi attīstās vairāku gadu laikā. Tā ir nopietna slimība, kas pārsvarā skar sievietes vecumā no 50 gadiem un arī vecāka gada gājuma vīriešus. Šo slimību visā pasaulē dēvē par "klusējošo epidēmiju", jo tā progresē bez redzamām izpausmēm un, visbiežāk, to atklāj tikai ar pirmo lūzumu.

    Šogad varēsiet uzzināt daudz par vienu no izplatītākajiem alergēniem – putekļu ērcītēm. Būs mazās „šausmu” filmiņas, kā tūkstošiem mikroskopisko dzīvnieciņu netraucēti darbojas mūsu gultā. Un galvenais – varēsiet paši savām acīm tos ieraudzīt!
    Būs vēl daudz informācijas par veselības arhivēšanu, mājas tīrīšanas līdzekļiem, krāsām un beicēm, pretalerģijas līdzekļiem, pretērcīšu pārvalkiem un aerosoliem. Varēsiet iegādāties gultas veļu astmas slimniekiem par puscenu un veselīgās dižbrūklenes par atbilstošu cenu!
Uz tikšanos!