Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 257
Pavisam: 3085850

Tiks noteikti stingrāki smēķēšanas ierobežojumi

Valdība atbalstījusi ieceri noteikt stingrākus smēķēšanas ierobežojumus – aizliegt smēķēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkonos, lodžijās, kāpņu telpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās, kā arī publisko ēku vai būvju balkonos un lodžijās un tuvāk par desmit metriem no daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un publisko ēku vai būvju ieejām, ārējām kāpnēm vai lieveņiem.

Iecerēts arī atļaut pašvaldībām noteikt papildu smēķēšanas aizliegumus vai ierobežojumus, lai nepieciešamības gadījumā aizsargātu iedzīvotājus no pakļaušanas tabakas dūmu ietekmei. Piemēram, pašvaldības saistošajos noteikumos varētu paredzēt aizliegumu smēķēt publiskos pasākumos, parkos, skvēros un uz atsevišķām ielām, kā arī peldvietās un pie vēstures un kultūras pieminekļiem.

Veselības ministrija norāda, ka šādām izmaiņām būs pozitīva ietekme uz sabiedrības veselības stāvokli, jo iedzīvotāji netiks pakļauti dažādām tabakas industrijas netiešas reklāmas un patēriņu veicinošām aktivitātēm, kā arī pašvaldību domes, rūpējoties par savu iedzīvotāju veselību, varēs noteikt papildus smēķēšanas ierobežojumus.

Pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu “900 sekundes” veikta aptauja liecina, ka 60% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pozitīvi vērtē stingrākus smēķēšanas ierobežojumus daudzdzīvokļu mājās un publiskajās ēkā. Pretējās domās ir 36% iedzīvotāju, kuri neatbalsta šādu likuma grozījumu ieviešanu.