Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 200
Pavisam: 2979738

Par veselības aprūpes saņemšanas iespējām ģimenes ārstu protesta akcijas laikā

   Ņemot vērā Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izsludināto protesta akciju – nestrādāt 3 dienas - saistībā ar aktualizētu ģimenes ārstu darba kvalitātes kritēriju ieviešanu no 2013.gada, Veselības ministrija informē par veselības aprūpes saņemšanas iespējām šīs akcijas laikā.

   Neskatoties uz izsludināto protesta akciju, ģimenes ārstu praksēm ir jābūt atvērtām un tajās jābūt pieejamai māsai vai ārsta palīgam, kurš var sniegt palīdzību savas kompetences ietvaros.

   Nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji, kuriem nav pieejams ģimenes ārsts, var vērsties pie dežūrārstiem (ārstniecības iestādes, kurās dežūrārsti pieejams šeit). Dežūrārsts sniedz palīdzību visiem iedzīvotājiem ārstniecības iestādes darbības teritorijā neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir piereģistrēts. Mājas vizītes dežūrārsts nodrošina:

 bērniem līdz 18 gadu vecumam;
 I grupas invalīdiem;
 personām, kurām nepieciešama paliatīvā aprūpe (pacientiem ar noteiktām diagnozēm);
pacientiem, kuri saņem veselības aprūpi mājās atbilstoši normatīvajiem aktiem;
 pacientiem, kuriem nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija;
 pacientiem, kuri ir vecāki par 80 gadiem (pacienta iemaksa 2 Ls);
 pacientiem ar gripas saslimšanu gripas epidēmijas laikā (pacienta iemaksa 2 Ls).


   Medicīniskas konsultācijas iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams medicīnisks padoms vienkāršu saslimšanu gadījumos var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni „66016001”, darba dienās no plkst.17.00 līdz 8.00, bet brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti. Saziņai var izmantot arī epastu medkonsultacija@gmail.com; Skype: medkonsultacija vai MSN Messenger: medkonsultacija@hotmail.lv.

   Informāciju par visām valsts apmaksātajām veselības aprūpes iespējām var iegūt arī, zvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234, darba dienās no plkst.8.30 – 17.00.