Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 226
Pavisam: 2983446

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Bronhiālā astma bez alerģijas (27.12.2011)

Bērnam 3 gadi, novembra beigās uzstādīja diagnozi bronh.astma, alerģija tikai uz bērza ziedputekšņiem, bet uzrādīja ļoti maz. Lietojam Singulair un Nasonex, septiņas dienas pūtām arī Salbutamolu. Klepus mums jau no septembra beigām, bet tā pa īstam vēl arī nav pārgājis. Elpas trūkums bērnam nav, tikai klepus visu laiku, bijām slimnīcā, visas analīzes labas, plaušas arī tīras, neko neatrada. Vai tiešam tā ir astma?

Klepus zīdainim (19.12.2011)

Mazajam 5 mēneši un mums jau 2 mēnešus velkas klepus. Dzerām gan Ventolīnu, gan Stodal sīrupus, nekas nepalīdz. Sākām dzert Bronteks tabletītes, no tām tā kā uz nedēļu pārgāja, bet nu atkal klepus klāt. Ik pa laikam parādās iesnas, bijām uz rentgenu, tur viss kārtībā. Nezinu, ko darīt tālāk, cik ilgi var dzert tās zāles, ja neiet uz labo pusi.

Kādā gadījumā piešķir grupu bērnam ar bronhiālo astmu? (07.12.2011)

Bērnam 1,6gadi. Ar klepu cīnāmies jau 2 mēnešu garumā.  Jāsāk iet būs bērnudārzā, bet elpojamās zāles mums jālieto 3-4 reizes dienā un diezgan ilgu laiku. Bērnudārzā bērns iet nevar, ja lieto zāles.

Zāles: Ventolin, Becotide, Pulmicort, Singulair (07.12.2011)

Bērnam 2.5 gadi, šodien apmeklējām alergologu, jo bija aizdomas par astmu, kas arī apstiprinājās. Izrakstīja inhalatorus Ventolin+Becotide, un Singular. Jautājums sekojošs: kādēļ dažiem izraksta Becotide, bet dažiem Pulmicort, kāda atšķirība? Cik saprotu šie ir hormonālie preparāti, bet lasīju, ka bērnus līdz 5 gadi var ārstēt ar nehormonāliem preparātiem -leikotriēnu receptoru antagonisti?

Bronhiālā astma bērnam (05.12.2011)

Vai Jūs nepateiksiet, vai  Turbuhaler var lietot 4 mēnešus (instrukcijā nekas nav rakstīts). Nezinu, ko darīt, jo mans bērns arstējās pie dakteres Aleksējevas, bet tagad viņa kādu laiku nepieņem (un pa mob. neērti traucēt viņu). Bija jājiet uz kontroli novembra sākumā, bet oktobrī pieraksts bija tikaj uz 21.12.2011. Tad jau būs piektais mēnesis, ka bērns lieto Turbuhaler Symplicat. Varbūt steidzīgi jāmeklē alergologs, jo nedrīkst lietot ilgu laiku Thurb.? Jau iepriekš Jums paldies par atbildi!

Klepus pusgadu vecam bērnam (30.11.2011)

Jau apmēram nedēļu manam zīdainītim ir klepus. Galvenokārt naktīs. Dienā ieklepojas vien pāris reizes un klepus šķiet tāds atlecošs, taču naktī uznāk klepus lēkme, kas ilgst apmēram pusstundu. Var just, ka mazais cīnās ar klepus refleksu, rij siekaliņas utt. Kad izklepojies apmēram pusstundu, tad guļ mierīgi līdz pat rītam. Paaugstinātas temperatūras nav. Ģim.ārste ieteica lietot lasolvan, hedelix, deguna pilienus. Smērējam arī pēdiņas, taču rezultāta nekāda. Jau vairāk kā nedēļa apkārt!

Inhalatora izvēle (21.11.2011)

Ļoti lūdzu palīdzēt izvēlēties inhalatoru - meitai 3gadi - bronhiālā astma uz alerģiskā fona. Nozīmēts ventolīns un inhalācijas. Nolēmām iegādāties prātīgu inhalatoru, kas būtu lietojams visai ģimenei, bet esmu apjukusi piedāvājumos. Paldies jau iepriekš! Lai Jums veicas šajā tik ļoti nepieciešamajā darbā!

Bronhiālā astma bērnam (07.11.2011)

Labdien, manam dēliņam ir 2.2gadi, viņam ir bronhiālā astma vidēji smaga. Parastajā dārziņā iet nevaram, jo vairāk dzīvojam uz inhalatoriem nekā dārziņā. Vienīgais laiks, kad šī bronhiālā astma neuzliesmo tik bieži, ir vasara. Ja nav specializētu dārziņu šādiem bērniņiem, tad ko darīt mums mammām, kuras strādā un nevar bērnu kopt? Kāda palīdzība pienākas šādiem bērniem no valsts vai sociālajiem dienestiem, ja ir maznodrošināto statuss?

Par alerģiju (02.11.2011)

Manam dēlam drīz būs 18 gadi. Viņam kādus 6 gadus atpakaļ ir sācies alerģisks rinīts (analīzes un testi norādīja alerģiju pret pienu, soju, kazeīnu putekļu ērcīti, kaķa spalvu) un neirodermīts, kas bija agrā bērnībā un pēc tam atsākās 11 gadu vecumā un, kas vairāk izpaužas rudenī, ziemā un pavasarī. Vasarā nav īpašu problēmu ar alerģisko rīnītu un neirodermītu (piem., vasarā daudz lietoja piena saldējuma kokteiļus un praktiski nebija alerģijas un izsitumu, bet, ja tagad izdzer kokteili, tad ir sarkani pleķi zem acīm, virs acīm, uz rokām, aizlikts deguns). Šajos periodos pie paasinājumiem lietojam Loratin, Aceterin tabletes un Hidrokortizon ziedi (nozīmēja alergoloģe Daugavpilī ). Trīs gadus atpakaļ dēlam tika konstatēta deguna blakusdobuma cista, kas it kā izveidojusies no alerģiskajām iesnām (toreiz tā vēl neaizņēma visu blakusdobumu, bet nu jau aizņem), kā arī neliela deguna stapsienas deviācija pēc bērnības traumas un vienas deguna gliemežnīcas atrofija. Šajā laikā esam apmeklējuši arī 2 otolaringologus BKUS. Viens toreiz bija ieteicis sarežģītu operāciju (deguna starpsienas līdzināšanu, cistas izņemšanu un gliemežnīcas operāciju), bet otrs šobrīd iesaka tikai cistas izņemšanu. Kā mums rīkoties? Vai šobrīd ir svarīgi veikt operāciju (cistas izņemšanu)? Vai būs vieglāk elpot caur degunu un vai tā atkal neizaugs? Esmu arī dzirdējusi, ka cistas neiesaka operēt, ja tās netraucē. Varbūt tomēr kaut kā savādāk ārstēt alerģiju? Ļoti ceru uz jūsu atbildi!

Alerģija pret putekļu ērci? (17.10.2011)

Meitiņai ir 1gads 8 mēneši, pirmo dzīves gadu mocījās ar pamatīgu pārtikas alerģiju. Tagad tā ir rimusies, taču parādījušies jauni simptomi: elpo caur muti, gan spēlējoties, gan naktī guļot (naktī tas ir izteikti, elpošana smaga, bet no deguna nekas ārā netek). Lors teica, ka pietūkusi deguna gļotāda no kaut kādas alerģijas. Regulāri apsarkst acu plakstiņi, ik pa laikam pāriet un tad atkal ir sārti. Piepampuši kakla limfmezgli. Kad slimoja ar laringītu, lietojām Aerius sīrupu - apsārtums izzuda, limfmezgli kļuva mazāki. Bet pēc tā pārtraukšanas viss atjaunojas. Domājam tuvākajā laikā doties pie alergologa, bet līdz tam gribēju noskaidrot, vai šie simptomi varētu liecināt par alerģiju pret putekļu ērci? Ļoti gaidīšu Jūsu atbildi. Jau iepriekš paldies :)