Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 521
Pavisam: 3059336

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alerģija pret olām (15.02.2012)

Gribēju pajautāt par alerģiju pret olām. Dēliņam ir 3 gadiņi un viņš nevar ēst neko, kā sastāvā ir olas - uzreiz viņam metas izsitumi, kuri loti niez....vai ir iespēja šo alerģiju izārstēt?

Klepus 6 -gadīgam bērnam. (15.02.2012)

Manai meitai, kurai ir 6 gadi jau vairāk kā nedēļu ir klepus, iesnas. Sākumā bija arī temperatūra līdz 39, tagad temperatūras vairs nav. Bijām pie ārsta te Kiprā, izrakstīja sīrupus pret klepu, iedeva antibiotikas, un inhalācijām šķīdumus, bet liekas, ka nekas neiet uz labāko pusi, kāds bija sākumā klepus, tāds ir arī šobrīd. Un, nesaprotu no kā, bet tagad biezi viņai sarkani vaigi. No, kā tas varētu būt?

Bērns bieži klepo (08.02.2012)

Dēlam ir 4,5 gadi. Katru rītu pamostoties viņš krēpojoši izklepojas, tas notiek regulāri, gan pie saslimšanas , gan arī, kad ir vesels. Sakiet, lūdzu, vai šajā vecumā var noteikt, vai bērnam ir astmas pazīmes? Vai to nosaka asins analīzēs, vai tās ir specifiskas analīzes?

Bērnam alerģija (01.02.2012)

Manai meitiņai 4,5 mēn. Joprojām ir nedaudz apsārtuši, sausi un pleķaini vaidziņi, kā arī izteikti sausa, raupja āda uz pieres un nedaudz galvas matainajā daļā. Meitiņu baroju ar krūti. Kad bija mazāka, ļoti apsārtušas un pumpiņām klātas bija daudzas ķermeņa krokas, tagad mazāk. Kā arī vislielāko uztraukumu rada sarkanais apsārtušais dibens, kam nepalīdz nekādi krēmi, ko līdz šim esmu lietojusi, pašlaik nelietoju neko, tikai pūderi. Dibena apsārtums pat nezinu no kā ir atkarīgs, jo ir dienas, kad apsārtuma nemaz nav, bet nākamajā jau ļoti, ļoti sarkans. Ģimenes ārste to saista ar piena nepanesamību, kā arī citas sūdzības, kā piemēram izteiktu vēdera pūšanos, ar ko visu laiku arī mokāmies, bet gribētu zināt konkrētāk cēloni, vai ir iespējams veikt izmeklējumus tik mazam bērnam. Un vēl -pie kāda speciālista būtu jāgriežas pirmām kārtām ar dotajām sūdzībām (alergologa, gastroenterologa, dermatologa).

Klepus bērnam (18.01.2012)

Labdien! Manam sešgadīgam dēlam ir stiprs klepus, it īpaši nakts laikā, kad viņš iet gulēt, sākās stipra klepus lēkme līdz pat vemšanai. Ārsti saka, ka tā varētu būt alerģija pret putekļiem. Lūdzu, iesakiet ko mums darīt pirms gulētiešanas, lai mazinātu klepu!

Zīdainim klepus (17.01.2012)

Manam bērnam ir 5 mēneši un 2 nedēļas. Ir klepus jau mēnesi. Dzeram Prospan, smērējam pēdiņas ar sildošu ziedi, sildām muguriņu ar novārītiem kartupeļiem, bet klepus kā nepāriet, tā nepāriet. Pirms nedēļas dzērām bactrim, daktere teica, ka esot sārts kakliņš, trokšņii neesot, iesnas, paaugstināta temperatūra arī nav. Klepo vairāk pa dienu un uz rīta pusi, pirms mostas. Šad tad ilgi klepo, bet biežāk tāds krekšķītis tik uznāk. Vecākā meita sāka slimot, un tā arī tagad slimo mazais. Kā var palīdzēt tik mazam bērniņam? Kādas zāles var vēl dot?

Klepus 4 mēnešu vecam bērnam (17.01.2012)

Man ir meitiņa - 4 mēneši. Viņa ik pa laikam ieklepojas, divas reizes pēc kārtas un viss. Paiet apmēram divas dienas, kad atkārtojas. Pārbaudot plaušas ir tīras, un ārsts saka, ka tas no kuņģa sulas. Vai tā var būt ? Manai mātei ir astma.

Nepāriet klepus (12.01.2012)

Meitiņai ir 2gadi un 7 mēneši, nevaram atbrīvoties no klepus jau vairāk nekā mēnesi. Pirmo reizi mēģinājām tikt galā, izmantojot tikai homeopātiju , bet rezultātu nebija. Pēc trim dienām klepus jau parāvērtās mitrā un atkrēpojošā, kad daktere paklausījās, teica, ka bronhīts, mēģinām vēl ar homeopātiju, bet tas nelīdzēja, kļuva tikai sliktāk. Tad mums lika veikt 7 dienu antibiotiku kursu ar AMOKSIKLĀVU, pēc šīm 7 dienām trīs dienas viss it kā kārtībā, bet tad atkal pēkši augsta temp., un klepus turpinās. Daktere izrakstīja spēcīgākas antibiotikas 5 dienu kursam, man jau liekas, ka ir par daudz tās antibiotikas. Vai man vajadzētu bērnu aizvest uz plaušu rentgenu vai meklēt kur citur slimības cēloni?

Bronhiālā astma bērnam (31.12.2011)

Manam bērnam ir 3 gadi. Mums ir uzstādīta astmas diagnoze, lai gan proves pie alergologa neko neuzrādīja. Astmas diagnoze tika uzstādīta, balstoties uz to, ka bērnam, sākot bērnudārza gaitas, bieži parādījās sēcošs klepus naktī, bez iesnām, kas, lietojot ārsta nozīmētos klepus sīrupus, pārgāja uz bronhītu vai plaušu karsoni. Klepus parasti sākās pa nakti vai no rīta un pēc tam kļuva stiprāks un bija arī pa dienu. Proves tika veiktas 2 gadu vecumā. Tagad, lietojot Ventolin un Pulmikort un Singular, klepus ārstējas daudz vieglāk, nav tik ass. Tagad veica asinsanalīzes, kur IgE ir 111. Ko tas nozīmē? Bez tam piebildīšu, ka piedzimstot bērniņš pārslimoja pneimoniju ar labās plaušas plīsumu (pneimonija tika atklāta pēc pāris stundām dzemdību nodaļā). Problēmu rada arī, tas, ka sākumā lietojot flakoniņu inhalatorus, tie labi palīdzēja, taču tagad vairs tik labi nepalīdz, nākas izmantot šķidro Pulmikort, kas palīdz ļoti labi. Vai varētu būt, ka bērns pareizi neieelpo aerosola  Pulmikortu? Uz ādas bērnam nav manīti alerģiski izsitumi, kā arī līdz 1,5 gadu vecumam problēmas ar slimošanu un biežajiem klepiem nebija, ja neskaita piedzimstot. Tagad gan.

Bērnam iekaisusi āda (31.12.2011)

Gadu atpakaļ bērniņu vedām pie alergologa-pulmonologa, jo bija klepus un sausi pleķi uz ķermeņa, alerģiju neuzrādīja, izrakstīja Essex plus krēmiņu, palīdzēja! Kad kaut kas parādās, uzsmērējam un miers! Tagad parādījās (kad palika vēss) sausa sarkana āda locītavās- uz kājiņām un rociņām un pie dupša! Krēms nelīdz, tikai noņem sausuma, bet pēdējo reizi bērns teica, ka sāp no krēma! Vairs nelietoju! Ādiņa sausa un niezoša, bet nedz kreveļu, nedz strutu nav! Kas varētu būt par iemeslu, jo pamanīju, ka parādās tikai aukstajā laikā. Vasarā viss ir kārtībā, tomēr šoreiz ir traki! Līdz dermatologa vizītei vēl laiks.