Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 467
Pavisam: 3059282

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Astma (02.04.2012)

Man ir jums jautājums. Esam bijuši pie alergologa, kur mums it kā atzina astmu, tagad, kad izdomājam, ka pastaigāsimies kājām, nevis ar ratiem, bērns sāk teikt, ka grūti pēc neilgas iešanas ārā, sūdzas, ka grūti un sēc iekšas, prasās, lai ņem klēpī un nes, jo pats nevar paiet. Vai tas ir tik nopietni? Esmu šokā un izmisumā, jo slimojam visu laiku, šogad sākām nopietni un ilgi slimot. Visus pasākumus esam izdarījuši, lai nebūtu putekļu ērcīšu mājās, cik jau iespējams turpinām lietot medikamentus. simgulair, flixotide un salbutamolu. Kas vēl ir jālieto, jo ir problēmas ar iešanu ārā; agrāk sēdēja ratos, tagad pamanu, ka ejot pastaigās, nevar paiet, sākas sēkšana un ļimst pie zemes. Paldies jau iepriekš!

Pulmicort, Flixotide (28.03.2012)

Manai meitai ir 6 gadi, slimo ar astmu no 2 gadu vecuma. Nozīmēta ārstēšana ar Pulmicort un pie saasinājumiem plus Ventolin. Situācija tāda, ka aptieka vairs Pulmicorts nav nopērkams, pie Dr. Cīrules pierakstīties varējām tikai uz maiju, ģimenes ārsts piedāvāja sākt lietot Flixotide, kā lai zina, vai varam lietot to Flixotide?

Diagnoze - astma (28.03.2012)

Manam divus gadus vecajam bērniņam ģimenes ārste nosaka diagnoze – astma uz aizdomu pamata. Viņam pēdējā laikā katru mēnesi ir klepus (ziemas periodā; šad tad pavasarī). Padzeram sīrupu, citreiz klepus pāriet pēc paris dienām bez sarežģījumiem, bet pēdējās 2 reizes bērnam ir bijušas pilnas krūtiņas un pirmās divas naktis grūtāk elpot (bez lēkmēm), bet domāju, ka ikvienam bērnam, ja pilnas krūtiņas, būtu pagrūti elpot, kad vesels, nav bijušas problēmas ar elpošanu, alerģijas neesmu novērojusi... Vai tiesām no tā, ka bērnam ir klepus ar pilnām krūtiņām var uzrakstīt diagnozi astma? Jāpiebilst, ka bērns pirmo gadu iet dārziņā un kā dzirdēts pirmajā gadā visi bērni vairāk slimo...

Vai tā ir astma? (23.03.2012)

Manam 3 gadīgajam bērnam ģimenes ārsts uzrakstīja diagnozi - astma, bet cik esmu lasījusi, nezinu, vai tiešām tāda diagnoze atbilst patiesībai. Manam bērnam pēdējā laikā ja ir klepus, tad tas diennakts laikā paliek stiprs, vārdu sakot iekšiņas pilnas, bērnam ir smagāk elpot, ārste saka, ka viņam iekšā tā kā spazmas, tāpēc. Bet beigās uzrakstīja, ka diagnoze ir astma, jāpiebilst, ka lēkmes viņam nav bijušas, diendienā jūtas vesels, viņam nekad nav bijušas elpošanas problēmas, kad paradās klepus, tad tā pasmagā elpošana! Bet ja tas tā ir, vai tas arī ar laiku pazudīs, vai viņam būs visu mūžu kas tāds?

Ilgstošs klepus (21.03.2012)

Puikam 11 mēneši; klepo jau kādu 1,5 mēnesi; dzērām antibiotikas un dažādus sīrupus,ir jūtama sēkšana un rūcēšana. Klepus liekas sauss un sajūta tāda, ka nevar izklepoties. Kad sāk klepot, paliek pat brīžiem sarkans. Ģim.ārste saka, ka plaušas tīras, trokšņus nedzirdot, asinsanalīzes bija labas. Vai mums jāgriežas pie alergologa?

Krekšķi bērnam (02.03.2012)

Manai meitiņai ir 4,5 gadi. četru gadu vecumā sākām iet dārziņā, kas ļoti stipri ietekmēja viņas veselību. Jau pēc diviem mēnešiem saslimām vienā reizē ar akūtiem pneimoniju, bronhītu, streptokoka faringītu un infekciozo mononukleozi. Pēc slimnīcas četrus mēnešus (ārsta ieteikums) negājām dārziņā. Vairāk nekādu infekciozu saslimšanu nav bijis. Bet kopš slimnīcas ir palicis krekšķis. Dažu dienu vairāk, dažu dienu- mazāk. Parasti krekšķis uznāk tad, kad meitiņa kaut ko ēd. Bijām pie pulmonologa. Veicām visas analīzes- viss kārtībā, izņemot alerģiju pret kāmīšiem. Mums mājās nav neviena dzīvnieciņa, visi dzīvo ārā (privātā māja). Vai varētu būt kaut kāda saistība šiem krekšķiem ar to, ka vienu reizi meitiņa bija aizrijusies ar ledeni (līdz pat vemšanai)? Ģimenes ārsts neko jaunu nevar ieteikt. Saka, ka tas ir psiholoģisks krekšķis, jo parasti parādās tad, kad meitiņa ēd. Dažreiz pat zupas šķidrumiņu atsakās ēst, dažreiz ēd mierīgi sausu baltmaizi. Kā mums rīkoties tālāk? Šobrīd esam nozīmēti pie LOR, bet ir jāgaida ilgs laiks līdz pieņemšanai. Sāk uztraukt tas, ka meitiņa ir sākusi sliktāk ēst: pareizāk sakot sliktāk ēd putras utt., ar sieriņiem, jogurtiem, baltmaizei ar sviestu un cepumiem problēmu nav. Varbūt veikt kakla USG?

Maisījums alerģiskam bērnam (27.02.2012)

Bērnam 7 mēneši, pierādīta alerģija pret olām. Citu alerģiju (arī piena) analīzes negatīvas. Izskatās, ka ar mammas pienu vairs nepietiek. Kādu adaptēto maisījumu iesakāt izvēlēties - parasto, HA vai speciālo alerģijām.

Acs iekaisums (17.02.2012)

Manam bērnam ir 10 mēneši un ir acs iekaisums sākumā bija tikai mazs sārtums, bet tagad ir uzpampusi un baltas pumpas apkārt, lūdzu, palīdziet! Kas tas varētu būt?

Pretklepus medikamenti bērnam (17.02.2012)

Mans bērns bieži klepo. Dakteris izrakstīja mums inhalatorus Becoide un Berodual. Tie tiešām palīdz mums izārstēt klepu. Bet mani uztrauc fakts, ka tie tomēr ir hormonu preparāti. Vai šo preparātu lietošana kaut kādā veidā var negatīvi iespaidot bērna veselību? Dakteris saka, ka var iespaidot vienīgi regulāras lietošanas gadījumā, bet mēs lietojam tos tikai klepus izārstēšanai (parasti ziemas periodā). Bērnam ir 4 gadi.

Krekšķis bērnam (15.02.2012)

Vēlējos pakonsultēties. Esam pieteikušies pie alergologa, bet tas tikai 9.martā. Bērnam nedēļu ir krekšķis (reizēm nepārtraukti), sākās ar to, ka krekšķēja ēšanas laikā un pēc tam, tad krekšķēja neatkarīgi no ēšanas, bet ēšanas laikā vienmēr gandrīz. Bērnam 3,6 gadi. Pagājušogad pavasarī ir izslimots plaušu karsonis (vīrusa izraisīts), bronhīti nav bijuši, klepus arī pirmo reizi 2 gados bija, nav bieži, kamēr negāja bērnudārzā, nebija nemaz. Problēma sākās pagājušogad oktobrī, kad izslimoja vīrusu (klepus+iesnas), izārstējās, bet pēc nedēļas aptuveni sākās klepus (atlecošs) no rītiem pārsvarā, bija sajūta, ka kauktas tek kaklā, LORs apstiprināja, ka pilna aizdegune, iesnas ārstēja ar Nasonex un pretalerģijas sīrupu, bet var teikt, ka neveiksmīgi, pārgāja pēc ilgāka laika pašas no sevis. Krekšķis palika pāris reižu dienā, reizēm nemaz, pāris nedēļas nebija nemaz, un tad pirms nedēļas sākās pavisam traks. Rtg plaušām un bronhiem izmaiņas neuzrāda, asinsanalīzē iekaisumu nav, viss normā, analīžu rezultāti nav uz rokas, bet tas alerģijas rādītājs, ko nosaka kopā ar asinsainu bija ļoti labs kā teica daktere, izslēdza tikpat kā alerģijas iespēju, bet tagad ir otrs analīžu rādītājs gatavs, daktere saka, ka pārtikas alerģijas nav, bet izslēgt, ka nav vispār, nevar. Tad nu mans jautājums, vai, ja ir klepus no kādas alerģijas tā automātiski ir astma? Un no kā varētu (saprotu, ka neredzot grūti, bet biežākie varianti) būt alerģija, ka klepo pa dienu, bet pa nakti nemaz. Klepus (var teikt krekšķis) sauss, tāda ieklepošanās. Pašlaik izslēdzam iespēju par atvilni (gasek kurss) un iesim pie LOR, lai izslēgtu aizdegunes vainu kādu, iesnu nav (redzamu).