Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 232
Pavisam: 2983452

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Sausa āda (19.05.2012)

Manai meitai nesen palika 5 mēneši. Doka lika sākt piebarot ar dārzeņiem. Izmēģinājām vis kaut ko un beidzu pēdējo porciju (palasīju, ja bērns never pats muti vaļā, tad vajag pagaidīt kādu nedēļu un tad atsākt) ar burkānu+kartupeli. Pēc pāris dienām parādījās pumpas līdzīgas sviedrenei. Bet tā īsti viņas nepārgāja. Tagad uz muguras, pleciem un pie padusēm ir sausa āda. Nu apmēram tā it kā būtu nosauļojusies un tagad āda ietu nost. Doka lika smērēt ar mitrinošu krēmu - nopirku Bubchen krēmu. Tajās vietās, kur tie sausumi, āda ir tāda rupjāka. Nesaprotu, ko darīt vai meklēt kādu alergologu vai pagaidīt vēl pāris dienas un skatīties, kas notiek. Tā sausā āda ir kādu nedēļu. Ēdam maisījumu Aptamil jau kādus 2 ar pus mēnešus. No rītiem dabū krūti - nu varbūt 10-20gr.

Alerģija (19.05.2012)

Manai meitiņai ir parādījusies alerģija uz kāju un roku iekšpusēm. Vispirms tie bija sarkani plankumi, bet tagad viņa sakasījusi līdz sārtu pumpu veidojuma. Uz rokām pēc Sudocrema lietošanas pazuda, uz kājām - nē. Bērnu ārsts domā, ka tas ir no olbaltumvielām, un noteica ierobežot piena daudzumu. Bet tas nepalīdz. Rinda pie bērnu alergologa ir 2 mēnešus ilga. Nezinu, ko lai dara.

Alerģiskas iesnas (03.05.2012)

Gribēju pajautāt: mazajam jau 6 mēnešus tek deguns, citreiz vairāk, citreiz mazāk, pie alergologa bijām, dūrienu testi neko neuzrādīja, asinsanalīzes kopējais IgE bija 23,4, alergologs teica, ka tas nekas, ka bišku paaugstināts, neko nelika lietot, bet lors beigās izrakstīja degunam pūšamu Avamys, 4. dienā sāka iedarboties, un iesnas beidzās, tā papūtām kopā 7 dienas, tad lors teica, ja nav vairs iesnas, lai nepūšam, bet pēc 3 dienām viss no jauna - tek deguns, atkal pūšam, bet nu jau ir 6. diena un vēl tek, bet mazāk, tagad sāk vēl iesnām krāsa pievienoties, nāk tādi zaļganbalti, bet ne biezi. Nesaprotu, cik ilgi var lietot nepārtraukti to Avamys 1 gadiņu vecam mazulim, jo norādīts ir no 6 gadiem un vai nevajag vēl kaut ko? Zyrtec ar ne īpaši palīdzēja, tecēja tāpat. Un vai šis IgE rezultāts norāda, ka ir alerģija? Kā uzzināt, no kā? Ko vēl var lietas labā darīt, jo vienmēr pie šīm alerģiskām iesnām pievienojas vēl klepus, un nākas lietot tos entos sīrupus. Un kas ir labāk,  lietot iekšēji Zyrtec vai degunā pūšamos steroīdus?

Ziedputekšņu alerģija (03.05.2012)

Meitai alerģija no bērza ziedputekšņiem, viņai ir 6 gadi. Kādu medikamentu šinī vecumā pret alerģiju lietot?

Klepus jau ceturto nedēļu (21.04.2012)

Sākšu ar to, ka manam 13 gadīgajam dēlam no 26. marta klepus, kādu pusotru nedēļu bija krēpains klepus, devu ACC, Bronholitīnu, Mukaltīnu, bet nu jau kādu nedēļu it kā pa dienu atklepo, bet ar vemšanas refleksu un pa nakti murgs, it kā sākas pēkšņi, man tāda sajūta, ka viņam  trūkst ieelpas, tad it kā strauji atvemj + atrauga, iznāk tā kā aprauts klepus, nāk ārā siekalas, un šis klepus parādījās pirms kādām 7 dienām. Temp. bija pašā sākumā divas dienas 38, tad 2 dienas bija 37,  šodien no rīta nebija. Rtg. viss kārtībā, domāja par plaušu karsoni, feldšere iesaka aizbraukt pie lora, jo dēls teica, viņam tur kaklā iekšā kasa visu laiku, un no tā viņam esot jāatvemj, jāklepo. Iesnas arī ir, deguns kā kartupelis sapampis. Un vēl  - pirms kādiem 3 gadiem viņam noteica diagnozi:  alerģija uz putekļu ērcīti, bet mēs neesam neko nekad pūtuši, tikai Zyrtec lietojām. Ko mums darīt, kur braukt? Vai Salbutamolu var iepūst, tas mums stāv mājās, nav lietots? Kāpēc tā atvemšana ir? Vai pie bronh. astmas var būt kasīšanās kaklā? Iesakiet, ko lietot, vai jēga kaut ko dot pret klepu, ja viņam rtg. viss kārtībā? Dzer eikaliptu lapu tēju, tagad, Prospan pilienus, Fenkarolu 25 mg divreiz dienā. Bijām vakar pie LORA, tur viss kārtībā. Aizsūtīja pie pulmonologa, tur sadzirdēja drusciņ trokšņus, izrakstīja aerosolu Ventolin un iesnām pūšamo Awamys,  bet nakti atkal klepoja, klāt it kā vemšanas reflekss + atrauga. Daktere vēl teica, ka varot tā vemšana ar atraugu būt no kaut kāda atviļņa. Es tiešām vairs neko nesaprotu, kur man to bērnu vest, vienkārši nolaižas jau rokas. Vajadzētu pie ārsta alergologa-pulmonologa, bet cik pirms provēm nevar dzert Fenkarolu? Jā, kad viņš izklepojas, tad kādas 5 reizes rij un rij uz leju to siekalu un tad, uzdzerot tēju, pa virsu paliek labāk. Ļoti gaidu Jūsu atbildīti. Klepus tagad ar krēpām. Paldies!

Alergiskas iesnas (16.04.2012)

Manai meitai ir 9 mēneši. Kad meitiņai bija 7 mēneši, viņa saslima ar bronhītu un, protams, bija arī iesnas. Iesnas gājām atsūkt un lietojām Vibrocil. Iesnas sāka pāriet, bet par cik Vibrocilu lietojam jau nedēļu, tad bija jābeidz lietot. Iesnas nepazuda. Lors teica, ka viņai izskatās, ka tās ir alerģiskas iesnas -staipīgas un caurspīdīgas. Viņa izrakstīja luffa. Lietojam, bronhīts pārgāja, taču deguns vēl joprojām nebija izārstēts. Vairs jau nebija ne puņķu nekā, tikai iekšā, kaut kur deguna dziļumā krākuļo, it sevišķi no rīta. Aizgājām atkal pie ģimenes ārsta, viņa izrakstīja pilienus, kurus vajadzēja taisīt aptiekā, taču tie ari nelīdz. Gribētu zināt, vai tā ir alerģija vai kas, jo skaidru puņķu nav, tikai ik pēc pāris dienām ir sakaltuši degunā, kad velk ārā, tad viņi ir tādi gaiši.

Alerģisks klepus bērnam (16.04.2012)

Jau nedēļu mans bērns ( 3 gadi ) nedaudz klepo vienu reizi dienā -no rīta un vakaros. Viņam ir astmas viegla forma un alerģija. Sakiet, lūdzu,  varbūt viņam sākt lietot Aerius sīrupu kādu laiku?

Vai var būt svara pieaugums no Symbikort? (11.04.2012)

Manai 17 -gadīgajai meitai pagājušajā gadā diagnosticēja astmu, un jau 5 mēnešus viņa lieto Symbicort inhalatoru 2 x dienā pa 1 pūtienam. Klepus ir pārgājis, bet radusies cita problēma - viņa strauji pieņemas svarā. Sākumā 3 mēnešu laikā pieņēmās svarā par 6 kg, bet tad es vēl nedomāju, ka tas ir no zālēm; tagad 7 nedēļu laikā svara pieaugums ir 6 kg, meita raud, pārdzīvo, ka ir palikusi resna. Ko darīt? Mums šis medikaments jālieto vēl 1 mēnesi. Vai ir cerības, ka pēc tam svars normalizēsies? Varbūt jāveic kaut kādas analīzes? Varbūt izmēģināt adatu terapiju?

Alerģija un istabas augi (11.04.2012)

Manam dēliņam ir astma. Pēc vīrusa tika slimnīcā, kur uzzinājām par astmu. Sākumā uzrādījās alerģija tikai uz putekļu ērcīti un mazajiem papagaiļiem. Pēc gada viņam palika slikti, ar kvinkes tūsku un nātreni dēls atkal tika slimnīcā, kur izrādījās, ka viņam ir smaga alerģija uz riekstiem. Uztaisījām analīzes un uzrādīja tik daudz alerģiju... rieksti, lazdas, kārkli (visi pūpolveidīgie koki), putekļu ērcītes, ziedputekšņi, graudzāles, nezāles, pienenes. Dzer zāles pret alerģiju. Man mājās ir daudz augu, ir arī ziedošie. Vai Ziemassvētku kaktusi, amarillas un stepanotis var palikt mājās (putekļi ar mitru drānu regulāri ir notīrīti no katras lapiņas), vai tomēr tās jānes prom? Vēl man ir kalanhojas un pušķu hlorofīti.

Sarkani plankumi uz vaigiem (11.04.2012)

Manai meitai ir 13 gadi. Katrreiz, atnākot no skolas, ir sarkani, lieli plankumi uz vaigiem, kuri kņud un niez, tie ir arī karsti. Brīvdienās tie pāriet, bet atsākās atkal skolas laikā.