Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 463
Pavisam: 3059278

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Putekļu ērcītes (15.08.2012)

Manai 5 gadus vecajai meitiņai konstatēja alerģiju uz putekļu ērcīti un viņai ir astma. Rudeņos un pavasaros jālieto Singular tabletes. Ja ir lietains, tad jāsāk lietot ātrāk. Istabā mitrums pat zemāks par 40%, bet meitenei no rītiem neliels krekšķis.  Kā lai saprot, kad jāsāk lietot tabletes?

Iesnas un anēmija (15.08.2012)

Vai anēmija bērnam (hemoglobīns =102) var radīt slimošanu ar iesnām nepārtraukti?

Alerģija no zemenēm (18.07.2012)

Manam astoņgadīgajam dēlam uz vaigiem ir parādījušies sarkani pleķi, kas ik dienu maina lokalizāciju-vienu dienu tuvāk acīm, citu dienu atkal tuvāk zodam. Bērns ik pa brīdim uzēd zemenes un saldos ķiršus, bet iepriekšējos gadus šādi pleķi netika novēroti. Citu simptomu nav. Kā mums rīkoties, vai tiešām pilnībā jāizslēdz zemenes no uztura, vai arī pleķi nav veselībai bīstami? Paldies!

Grūtniecība (18.07.2012)

Es esmu 16-tajā grūtniecības nedēļā. Un manam partnerim mājās ir papagailis, kurš lido pa visu māju. Putna spalvas, izkārnījumi un atmirusi āda ir visur – uz paklājiem, dīvāniem, virtuves virsmām. Putns guļ mūsu guļamistabā. Visi šie apstākļi padara mani ļoti stresainu, un es gribētu uzzināt, kā tas iespaidos manu bērnu. Jo es nedomāju, ka tas ir normāli, bet mans partneris neuzskata to par neko šausmīgu. Viņš pat neapsver domu papagaili ielikt būrī vai atsevišķā istabā. Gribētos uzzināt profesionāļa viedokli.

Izsitumi uz ādas (22.06.2012)

Manam dēlam 4 gadi. Viņam uz ādas uz kakla, muguras, uz vaigiem parādījās pleķi. Tie nav niezoši. Ar katru dienu to kļūst vairāk. Lietojam Tavegilu 0,5 tableti no rīta, tējkaroti Zirtek uz nakti, viss tas pats. Nekad agrāk bērns nebija jūtīgs ne pret produktiem, ne pret citrusiem, ne pret zemenēm utt., bet šogad, kad ziedēja bērzs, bija šausmīga alerģija, aizlikts deguns, iesnas, konjunktivīts. Nezinu, var būt ir kāds sakars...

Iekaisušas acis un aizlikts deguns (22.06.2012)

Manam 5-gadīgajam dēlam jau aptuveni mēnesi ir iekaisušas acis (pūžņo un sapampuši plakstiņi) un aizlikts deguns. Domāju, ka acis vienkārši pats ir saberzis un ka sākušās ir iesnas. Tagad, kad iesnas nepāriet un degunu nav iespējams dabūt vaļā arī skalojot ar "jūras ūdeni", saprotu, ka tā varbūt ir alerģija. Nekad neesam bijuši pie alergologa un nekādus medikamentus nelietojam. Pie alergologiem visur ir rindas. Varbūt varat kaut ko ieteikt, lai mazinātu šos simptomus. Aizliktā deguna dēļ bērns naktīs nevar pagulēt.

Alerģija laukos (22.06.2012)

Manai meitiņai ir vieglā formā astma, dzīvojam Rīgā, aizbraucām uz laukiem un tur pa nakti parādījās tāda kā riešana pie laringīta, atbraucām uz mājām, aizgāju pie ģimenes ārsta, visu izstāstīju, un viņa mums aizliedza braukt uz laukiem līdz 3 g.v.,vai tik tiešām man ar mazo tagad visu vasaru jāpavada pilsētā? Lietoja Flixotīdu,  Aerusu, kaut man pašai liekas, ka Aerus neko nepalīdz.

Piepampums uz zoda (07.06.2012)

Es rakstu sakarā par savas meitiņas veselību. Mums te ir viena problēmiņa - mums uzmetās uz zodiņa piepampis bumbulis un tagad paliek sarkans. Vai tas varētu būt augonis un vai to var izārstēt? Vai ari kāds ir iekodis un viņai ir uzmetusies alerģija un tagad ir iekaisums?

Vai tā ir alergija? (25.05.2012)

Bērnam 9 gadi. Aptuveni pirms 2 nedēļām  parādījās sārti, karsti pleķi uz rokam, kāju aizmugurē un uz muguras. Pārgāja, tad atkal parādījās koši sarkani uz vaigiem. Tad atkal pārgāja un vakar parādījās uz rokām. Viņai tie tādi ļoti karsti. Temperatūras nav un nekādu citu sūdzību nav. Vai tā varētu būt alerģija? Atrodamies ārzemēs, tādēļ baidos, vai pievērsīs pietiekamu uzmanību šādām sūdzībām.

Aerius, zirteks, claritine (19.05.2012)

Aerius, zirteks, claritine. Kuras zāles ir piemērotākās 11 gadīgam zēnam, kuram ir alerģiskās iesnas un actiņās pilinām lecrolyn pilienus, šodien sākās arī klepus.