Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 256
Pavisam: 3085849

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Alergēnu imūnterapija (29.10.2012)

Vēlējos sīkāk uzzināt par alergēnu imūnterapiju. Esam diezgan cieši izlēmuši par labu tai. Man ir 14 gadus vecs dēls, diezgan stipri alerģisks. Alerģija ir uz visu kaut ko - pienu, istabas putekļu ērcīti, dzīvnieku spalvu utt. Visvairāk vēlētos atbrīvoties (vai vismaz mazināt alerģiju pret dzīvnieku spalvu). Brīvdienās vienmēr braucam uz laukiem, un tur ir mājdzīvnieki (no kuriem noteikti neesam gatavi atteikties). Alerģija izpaužas ar niezi (šobrīd kājas ir krietni nokasītas) un ar aizliktu vai tekošu degunu.
1.Vai imūnterapija varētu līdzēt šajā gadījumā? 2. Ar apmēram kādām izmaksām ir jārēķinās?

Četru mēnešu vecam bērniņam krākuļošana (29.10.2012)

Man ir 4 mēnešu vecs bērniņš, dzīvoklī mums tika pieslēgta apkure, tad parādījās iesniņas un no iesniņām pārgāja uz klepu ar krākuļošanu un tādu kā aizdusu. Aizgājām pie dakteres, viņa teica: bronhīts un izrakstīja mums Hiconcil suspensijas pagatavojamu šķidrumiņu iekšējai dzeršanai, kā arī Ventolin aerosolu inhalācijām. Sakiet, vai no tā mums kļūs labāk, vai nav pamata sākt uztraukties, ka varētu būt kas nopietns - kā astma un būs ilgāk jādzīvo uz inhalācijām? Varbūt vajadzētu pārbaudīties uz alerģijām?

Flixotide (29.10.2012)

Man ļoti interesē, kādas blakusparādības var radīt Flixotide aerosols. Blakusparādības, kas bija rakstītas anotācijā es izlasīju, man interesē tās blakusparādības, kas var būt ne uzreiz, bet ilgstoši lietojot preparātu - vai nevar būt tā, ka bērnam būs izmaiņas hormonālā vielmaiņā- liekais svars, uztveres, koordinācijas traucējumi, kaut kāds uzbudinājums, uztraukums vai tamlīdzīgas izmaiņas? Gaidot šo bērniņu, man grūtniecības laikā vajadzēja kādu laiku arī dzert hormonālas zāles un tagad bērns arī lieto hormonālo aerosolu, vai tas viss, ārstējot astmu, nesabojās ko citu bērna augošā organismā? Bērnam 4 gadi. Paldies par veltīto uzmanību, un ar nepacietību gaidīšu Jūsu atbildi.

Vai bērnam alerģija? (08.10.2012)

Man ir bērns - 1g. un 3 mēn. vecs. Sākumā viņam parādījās uz ādas retu reizi daži nelieli sarkani pleķīši/švīkas pēc odu/blusu kodumiem un burkānu lietošanas uzturā. Nekas nopietns, kā teica mūsu ģimenes ārsts. Pirms nedēļas bērnam tika izdarīta pēdējā pote pret difteriju, naktī bija vemšana (1 reizi) un neliela caureja otrā dienā. Bet aiznākamajā dienā bērnam ap jostas vietu uz vēdera/muguras parādījās mazi sarkani pleķīši, kas otrā dienā pārvērtās par caurspīdīgiem pūslīšiem. Tie nemazinājās, bet nākamajās dienās turpināja parādīties aizvien jaunās vietās - uz kājām, rokām, pleciņiem. Bērnam tie ļoti niez, naktī slikti guļ, kasās. Bijām pie ģimenes ārsta, bet viņš tikai pateica, ka tā varētu būt kāda pārtikas alerģija (neko jaunu gan ikdienas ēdienkartē ieviesuši nebijām) un ieteica 3 dienas padzert pa 1/2 tējkarotei Zyrtec sīrupu. Dzērām pat 4 dienas, pēdējā dienā atkal jaunas pumpas parādījās, tāpēc metām mieru un vairs to nelietojam. Vai tā tiešām ir alerģija un kas to varētu būt izraisījis? Varbūt pote? Un kā šajā gadījumā rīkoties? Doties pie alergologa? (ģimenes ārsts nosūtījumu neizrakstīja) Vai vēl nogaidīt? Varbūt tā ir kāda ādas slimība? Ja nepieciešams, varu nosūtīt arī bildi ar izsitumiem.

Pārtikas alerģija (08.10.2012)

No februāra līdz maijam bērns ļoti daudz slimoja. Jūnijā ap muti parādījās sausi, sarkanīgi pleķi. Visu šo laiku cenšamies izvairīties no dažādiem augļiem, bet pleķi nepāriet. Ēdienkartē kopš februāra nekas nav manījies. Jautājums- vai ir iespējams, ka 2g10mēn. vecam bērnam alerģija izveidojas pēc ilgās slimošanas, turklāt pret ikdienā bieži lietotiem produktiem? Augustā bijām pie pulmonologa- asins analīzes labas, neuzrāda alerģiju. Produktu izslēgšanas metodi ievērot būtu grūti, jo bērns iet bērnudārzā.

Alerģija pret cilvēku, vai tas ir iespējams? (20.09.2012)

Man ir radies jautājums: vai ir iespējams, ka bērnam ir alerģija pret cilvēku?! Situācija ir tāda, ka bērns, ciemojoties pie mammas, atbrauc mājās viss vienās pumpās! Un tā ir katru reizi, kad bērns ir bijis pie mammas. Esam bijuši pie dermatologa, jo sākumā nesapratām, kas notiek, esam noskaidrojuši, ka bērnam ir alerģiska reakcija uz kaut ko. Alergologa apmeklējums mums vēl priekšā! Varbūt kāds speciālists var ko pateikt.

Sausi pleķi ap muti (20.09.2012)

Bērnam gandrīz 3 gadi. Nu jau 4.mēnesi ap muti ir sausi ,sārti pleķi. Analīzēs neparādījās ne astma, ne alerģija. Sākotnēji ģimenes ārste domāja, ka alerģija ir no melones un ārzemju augļiem, bet tos jau mēnesi nelietojam uzturā, pleķi nav pazuduši. Pēc vannošanās vai mutes mazgāšanas pleķi paliek spilgti sārti. Vai ir iespēja pēc analīzēm noteikt alerģiju pret konkrētu pārtikas produktu? Dzīvojam Vidzemē.

Alerģisks rinīts (14.09.2012)

Bērnam 7 gadi, pa nakti aizlikts deguns, dienas laikā viss kartībā. Vai mēs varam lietot Flixsonase spreju un cik ilgu laiku?

Niezoši izsitumi (14.09.2012)

Meitai 3gadi un 6 mēneši. Apmēram nedēļu atpakaļ parādījās sarkani niezoši izsitumi uz roku apakšdelmiem un ap mutīti. Bijām pie ģimenes ārsta, kurš teica, ka noteikti alerģija un ieteica lietot Zyrtec. Šobrīd lietojam jau nedēļu, bet izsitumi tikai paliek vairāk. :(  Vai tā varētu būt alerģija, ja maijā bijām uz alerģijas testu un nekur neuzradīja nekādu alerģiju. Alergologs pat teica, ka nesaprot, kāpēc esam nosūtīti. Vel meitiņa sūdzas par vēdersāpēm diezgan bieži. Nu jau gandrīz mēnesi katru dienu lietojam probiotiķus. Cik ilgi mēs varam lietot šīs pretalerģijas zāles un kurā brīdī būtu jāuzrādās rezultātiem? Šobrīd viss paliek tikai sliktāk. Mājās ir suns un kaķis, bet jau apmēram gadu un nekāda reakcija līdz šim netika novērota. Pārtikā arī īsti nekas nav mainījies. Vasarā ēda zemenes un ķiršus un nekādas alerģijas nebija. Kā zīdainim arī nekad nekāda alerģija nav novērota. Vienīgi pārtikā lieto diezgan daudz olas, bet nekad arī nekāda alerģija nav bijusi. Vai varētu tā būt, ka pēkšņi uzrodas šāda alerģija? Bet, kopš ir pumpiņas, ar meitiņu esam vienojušās, ka olas neēdīsim, bet izsitumi vienalga ir vairāk un vairāk. Nu jau viss puncis un arī uz kājiņu augšstilbiem un ļoti niez.

Zīdainim pumpas (24.08.2012)

Manam dēliņam būs 3 mēneši, bet ik pa laikam uz sejiņas un arī krūškurvja rajonā (tas bija 2. mēneša sākumā) parādās izsitumi (bija pat strutaini, dzeltenīgi izdalījumi), tagad visa sejas ādiņa ir cieti raupja. Tad, kad pieceļas un saraudās, paliek sārti vaidziņi un uzacis.  Kāda putriņa viņam būtu piemērota? Lietoju visu laiku Aptamil 1. Nevar īsti saprast, vai tā ir kāda alerģijas pazīme, savu mātes pienu nedodu jau no 1 mēneša vecuma.