Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 219
Pavisam: 2983439

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Sarkani izsitumi uz sejas zīdainim (09.04.2013)

Manam dēliņam ir 4 mēneši, kopš 1 mēneša vecuma es viņu baroju ar maisījumu, jo piens nebija. Sākumā baroju ar Aptamil un mums uz sejas parādījās sarkani, rupji, sausi (āda kā smilšpapīrs) diezgan lieli izsitumi, pārsvarā uz vaidziņiem. Apmēram 2 mēnešu vecumā nomainījām maisījumu uz Tutteli, izsitumi pazuda, domājām, ka nu viss ir garām, bet pāris nedēļas atpakaļ viss atkal sākās no jauna. Dēliņam smērēju sejiņu arī ar Bepanten ziedi, no tās paliek labāk. Bērniņu baroju tikai ar maisījumu, vai mums tiešām ir alerģija uz kādu no maisījuma sastāvdaļām? Ja tā, tad kāpēc mums tie izsitumi bija pazuduši, kad nomainījām maisījumu? Mums mājās dzīvo arī kaķis, vai tā varētu būt alerģija uz kaķa spalvu?

Alerģija pret pienu (09.04.2013)

Pirms nedēļas vizītē pie alergologa bērnam (puika, 1 gads 5 mēneši) konstatēja alerģiju pret pienu un piena sastāvdaļām (kazeīns u.t.t.) un alergologs ieteica lietot uzturā Aptamil Allergy Care maisījumu. Bet bērns kategoriski atsākas to lietot. Tiklīdz viņam tiek dota pudelīte ar sagatavotu maisījumu, izdzerot pirmo pilienu, viņš uzreiz atsākās to dzert. Vai ir kādi citi maisījumi, ar ko varētu aizstāt Aptamil Allergy Care? Un vai drīkst atgriezties pie Aptamil HA2/HA3 (ko lietojām pirms tam) vai pamēģināt Nestle NAN HA2 (vai kādu citu maisījumu ar HA simboliem, kas ir domāts ka hipoalergēns maisījums), ja reiz bērns atsākās no Aptamil Allergy Care lietošanas uzturā?

Klepus (02.04.2013)

Mani interesē jautājums, kā izpaužas alerģija zīdainim pret dzīvnieku, šajā gadījumā pret kaķi? Mūsu meitiņa ir 6 mēn. veca, ejot pie daktera, plaušiņas klausoties, trokšņu nav, bet klepo tā, ka kaut kas niezētu kaklā, citreiz var saprast, ka klepiņš ir no siekalām, kad aizrijas, bet bieži klepo tādu sausu, niezošu klepu. Mums ir kaķi, tāpēc domājam, ka varbūt alerģija pret kaķi? Kādas pārbaudes jāveic, lai to noskaidrotu?

Astma (02.04.2013)

Manam bērnam ir 13 gadi. Slimo ar astmu no 7 gadiem. Bijām alergologa uzraudzībā, taču dr.R. atteicās. Nozīmētās zāles ar atlaidi izrakstīja pediatrs, taču tagad, kad es palūdzu izrakstīt Seretīdu, daktere teica, ka bez alergologa šīs zāles viņa var rakstīt tikai par pilnu samaksu. Vai uzliktā diagnoze nav iemesls izrakstīt zāles ar atlaidi un vai tiešām, kad bērnam ir VRS un ir klepus lēkmes, man nepienākas šīs zāles?

Klepus (21.03.2013)

Mani uztrauc manas meitas ilgstošais klepus. Nu jau trešais mēnesis. Sākās janvāri ar parastu sausu klepu. Daktere izrakstīja antibiotikas. Pēc tām nekas labāks. Daktere noslēdza lapu, un bērns aizgāja uz bērnu dārzu 3 dienas, pēc kā bērns vēl vairāk sāka klepot pluss auss sāka sāpēt. Aizgājām pie LOR tur diagnoze sinusoīts plus adenoīdi. Bērnam deguna blakus dobumi pilni, bet vai tad klepus no tā var būt?? Nākamā vizīte pie alergologa, kur viņa konstatēja, ka bērnam ieildzis bronhīts. Atkal antibiotikas (Klacid). Pagājušas divas nedēļas, bet bērns joprojām klepo. Klepus ir tāds kā atklepojas, bet es jau vairs nezinu kas un kā. Ko darīt?

Ļoti augsts IgE (21.03.2013)

Meitai 4 gadi. Decembrī pēc pārslimotiem diviem plaušu karsoņiem un kādiem 3 bronhītiem nonācām pie pulmonologa, kur tika veiktas analīzes. Atklāja alerģiju pret putekļu ērcīti 6.klase un kaķa epitēliju, spalvu 3.klase.Eozinofīli % 19,30. Kopējais IgE 1697 IU/ml . Pulmonoloģe teica, ka šo kopējo alerģiju rādītāju nekādi nevarot mainīt. Diagnoze nekāda uzstādīta netika un vienīgie ieteikumi bija censties izvairīties no alergēna. Ieteikumi , protams, visi saistībā ar putekļu ērci un kaķi skaidri. Cenšamies tos pildīt. Pēc šīs vizītes ir bijusi vēl viena pneimonija un bronhīts. Vai doties atkārtotā vizītē pie pulmonologa? Vai ir kāds veids, kā tomēr mazināt šo kopējo IgE ? (cik noprotu, tad šis arī diezgan sagrauj imunitāti?). Kādas vēl analīzes veikt? Ģimenes  ārsts nekur nesūta.

Par iespējamām Singulair blakusparādībām (03.01.2013)

Meitai (šobrīd 7,5 gadi) pirms diviem gadiem uzstādīja diagnozi bronhiālā astma, ir alerģija uz putekļu ērcītēm. Pusotru gadu lietojām Singulair (sākumā 4 mg, pēc laiciņa ārsts lika pāriet uz 5 mg), šogad no maija līdz oktobrim Singulair pēc ārsta norādījuma nelietojām, jo stāvoklis būtiski bija uzlabojies. Tagad rudenī situācija atkal pasliktinājās un ārsts lika atsākt lietot Singulair 5 mg. Pēdējo nedēļu laikā meitai vairākas reizes ir bijusi deguna asiņošana un šodien pamanīju, ka ir tādā kā brūna smērēšanās no dzimumorgāniem. Savādāk meita jūtas labi, nekādu citu sūdzību nav. Vai no Singulair lietošanas var būt tādas blakusparādības kā izjaukts hormonālais līdzsvars un pāragra menstruāciju sākšanās?

Saaukstēšanās (04.12.2012)

Lieta ir tāda, ka apmēram pirms mēneša mans mazais sāka iet bērnudārzā, bet no tā laika problēmas pēc problēmām. Nu tagad ir problēma ar temperatūru. Pagājušonedēļ pa brīvdienām parādījās augsta temperatūra 39.7, ar zāļu palīdzību nodzinām, otrā dienā bija 38,2, bet 3. dienā jau vairs nebija, visu nedēļu nodzīvojām bez temperatūras, bet kā piektdiena klāt, tad atkal parādījās 38.5; nākošajā dienā vairs nebija, bet trešdienā 37.2. Cik pamanīju - ir apsārtis kakls, ir varbūt kaut kas, ko varat ieteikt 2,6 vecam bērnam? Un kas varētu būt labāks imunitātes stiprināšanai?

Klepus lēkmes naktīs (30.11.2012)

Manam dēliņam ir 2 g.4 mēn. Nu jau otru mēnesi pēc kārtas cenšamies izprast, no kā bērnam rodas klepus lēkmes naktī. Apmēram vienā laikā ap pl. 24.00- 1.00- 2.00 naktī bērnam uznāk klepus lēkme, iesnu nav, pa dienu arī neklepo, bet naktī klepo, pusstundu no vietas izklepojas un tad ir miers, guļ tālāk. Vai šāda veida klepošana ir saistīta ar astmu? Ārsts mūs sūta pārbaudīties sākumā pie alergologa.

Alerģija uz kaķi, pelējumu un putekļu ērcīti (30.11.2012)

Bērnam 9 gadi. Atklāja alerģiju uz kaķi, pelējumu un putekļu ērcīti. Viņam visu laiku ir ciet deguns. Mainām dzīvokli un tur vairs pelējuma nebūs. Jaunajā mājā veiksim visus nepieciešamos pasākumus putekļu ērcītes apkarošanai. Jautājums ir par kaķi. Bērns ļoti pārdzīvo, jo mūsu kaķis ir ļoti mīlēts ģimenē. Vai tiešām nepastāv iespēja kaķim palikt ģimenē? Aizliktam degunam lietojam Avamys deguna aerosolu.