Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 243
Pavisam: 2979781

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Pulmicort (26.09.2013)

akiet, lūdzu, līdz kādam vecumam valsts sedz 75% no pulmicort izmaksam bērnam ar bronhiālo astmu? Ģimenes ārste apgalvo, ka pēc 5 gadu vecuma zāles jāpērk par pilnu cenu.

Klepus (15.07.2013)

Bērnam ir ilgstošs klepus. Dažreiz tas ir atkrēpojošs, dažreiz sauss. Dažreiz dzeram sīrupus pret to, dažreiz pats pazūd un atkal atsākas. Tas ilgst jau kādus aptuveni 2 gadus. Trokšņus ārsts nesadzird. Bērnam šobrīd ir 5 gadi. Sakiet, lūdzu, vai ir iemesls pārbaudīties uz kādu alerģiju?

Pumpas (15.07.2013)

Manai meitai ir 1 gads 2 mēneši. Mēs dzīvojam Anglijā. Pagājušonedēļ bijām brīvdienās Latvijā. Un mazajai sāka mesties uz kājām, rokām, sejas un muguras pumpas – palielas, ar izaugumu un ir arī mazākas, bet viņa man nekasa tās pumpas. Varētu būt no mellenēm, zemenēm, odiem, blusām, veļas pulvera. Es nezinu, kā lai tiek vaļā no šīm pumpām, kā ārstēt?

Alerģiskas iesnas (23.05.2013)

Meitai jau piekto nedēļu tek deguns! Iesnas ir zaļas un biezas, izpūst pati viņa neprot - gads un septiņi mēneši - kad jau redzu, ka nevar paelpot, dažreiz atsūcu, lietoju jūras ūdeni. Pirmdien pediatrs sacīja, ka tās esot alerģiskās iesnas un izrakstīja AVAMYS . Lietojam jau otro dienu, bet nekādus uzlabojumus neredz - cik ilgi jāgaida rezultāts? Varbūt šīs zāles nemaz nav īstās? Instrukcijā rakstīts, ka uzlabojumiem jābūt 8-24 stundu laikā.

Bronhiālā astma un potes (22.05.2013)

Bērnam 1.1 gads. Pirms nedēļas tika uzstādīta diagnoze - bronhiālā (astma viegla, persistējoša). Tagad mēnesi jālieto ventolīns un flixotite. Viņš man nav potēts pret ērču encefalītu, bet es to vēlos darīt. Vai periodā, kamēr lieto zāles, vispār drīkst potēt? Kad to būtu ieteicams darīt? (arī visas citas potes bērnam ir stipri iekavētas, bet tās kaut kad paspēs, šobrīd aktuāla ir šī ērču pote).

Alerģija un auss problēmas (22.05.2013)

Man ir tāda lieta, ka bērns sākumā slimoja ar vidus auss iekaisumu. Bet tagad no tā ir izveidojies šķidrums ausī. Lietojam zāles, ko LOR izrakstīja, un auss izpūšanas vingrinājumus. Bet tai pašā laikā bija arī iesnas, naktī drusku krākšana, mēlīte pacelta.Un vienā jaukā dienā ārā spēlējās un vakarā uzradās sarkani izsituma pleķi - tādi kā nātrene būtu iedzēlusi un niez šad tad. LOR teica, ka tas ir sezonāls rinīts. Protams, ka lietojam smēri. Bet jautājums ir šāds: vai tā varētu būt alerģija? Un, ja alerģija, vai tā izraisīja auss problēmas vai auss to izraisīja .Un ja alerģija - no kā tā varēja būt? Vai nav bīstama, vai to var izārstēt? Pārbaudīšu, vai ir alerģija, bet gribēju pirms tam uzzināt kaut ko. Ceru uz atbildi.

Alerģija uz ziedputekšņiem (14.05.2013)

Manai meitai (9g.) pirms pāris gadiem parādījās alerģija uz ziedputekšņiem, kas sākās jau ar alkšņu un lazdu ziedēšanas laiku. Galvenokārt viņai sāk grauzties acis un ir aizlikts deguns. Lietojam mēs Aceterin tabletes, - vai ar to pietiek, ja simptomi mazinās? Vai ir iespējams, ka lietojot medikamentus bērns vispār nejūt, to ka viņam ir alerģija?

Otrreizējā vizīte pie alergologa (17.04.2013)

Pagājuša gada oktobrī sākām lietot inhalatoru SERETIDE un degunam AVAMYS. Maijā jādodas uz pārbaudi pie alergologa, lai noskaidrotu dēla stāvokli. Vai zāles pirms ārsta apmeklējuma ir jāpārtrauc lietot, ja jā, tad cik ilgi pirms vizītes? Mums šī būs tikai 2. reize, tāpēc nezinu, kā pareizi rīkoties.

Alerģija (09.04.2013)

У моей дочери 11лет с весны 2012 (февраль) постоянно заложен нос , она «гундосит »,при высмаркивании выделения прозрачного цвета. В феврале были у Лора др.Terauds ставит аллергическая отёчная слизистая , назначает Rhinocort aqua nasal spray на 2 месяца ,вроде вначале стало легче ,но после отмены препарата ,нос снова забит. В июне 2012 посетили Аллерго Центр на ул.Садовникова 20 ,были у др.Reznikova Ādas dūriena testi apmeram 20 izdarijām visi negativi Spirogrāfija Norma, Bronhu reaktivitātes (Melaholīna tests) neg Eozinofīli(%) iztriepe no deguna gļotādas 25% Herpes simplex1/2vīrusa IgG 7.90 Diagnoze Persistējošs rinosinusit , bronfialas astmas nav В ноябре 2012 посетили Bērnu dzirdes Centrs LOR dr.S.Kušķe Слух идеальный Diagnoze allergisks rinosinusit назначает Rhinocort aqua nasal spray на 2 месяца , таб.Тавегил 2 недели ,не никаких улучшений. 2013 январь ангина антибиотики Amoxacillini 500mg pa 1 kap.*3 reizes diena 10 dienas 2013.02. LOR dr.Blinova Arstešana sol.CaCl 10% pa 1 ed.k.-3 reizes dienā 10-14 dienas Tab.Zyrtex pa1/2 tab * 2 reizes diena 5 dienas Aer.Nazonex pa 1put uz nakti Un elektroforēze endonazāli ar CaCl 2% 10 proceduras, После электрофореза нос дышал свободно 2 недели , сейчас продолжаем 2 месяц брызгать Nazonex но нос забит,выделения прозрачные. Analizes Kopējais IgE 651 IU/ml (norma 0.00-87.00) Незнаю к какому теперь специалисту обратиться к иммунологу или аллергологу , может есть какой дневной стационар где обследуют детей с подобными проблемами ?