Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 10
Pavisam: 2934477

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Diagnoze-bronhiālā astma 2.8 gadus vecai meitiņai (27.07.2010)

Dr.Snipe noteica, ka ir bronhiālā astma, izrakstīja Ventolinu un Pulmicortu. No sākuma ar vīru nemaz neklausījāmies, jo neticējām, ka tā varētu būt, jo ir bijis tik pāris reizes, kad bērns savos gadiņos ir riktīgi klepojis. Tagad nesaprotu, kā lietot, jo noradījumos rakstīts tā - pie astmas uzliesmojumiem 2 pūtieni aerosola Ventolin 4x 3 dienas, 3x 5-7 dienas, 2x 3-5 dienas, kā tas ir? Nesaprotam un pēc 10-15 dienām Pulmicort. Tagad nākamais jautājums: Ventolinu jālieto visu laiku vai tikai tad,kad bērns ir saaukstējies? Un, ja Pulmicort vietā nopirkām Beclazone 50 mg, tas nekas? Kad aptiekā pirkām, aptiekārs teica, ka šo Beclazone jālieto tikai, kad ir klepus. Lūdzu, palīdziet saprast, ko darīt.

Alerģija pret šokolādi vai nepanesība (27.07.2010)

Esam novērojuši, ka mūsu bērnam (puika, 1.3 gadi) pēc šokolādes uz ķermeņa parādās mazi sarkani apsārtumi, kaut kas līdzīgs izsitumiem. bet neesam pilnībā pārliecināti, ka tas ir no šokolādes. Vai ir iespējams veikt analīzes, lai noteiktu vai viņam ir alerģija uz šokolādi. bet varbūt tā ir nepanesība, vai to arī var noteikt?

Par kodiem un kompensējamajām zālēm (19.07.2010)

Ar ko atšķiras diagnozes kods 745 no 745,8?

Astma zīdainim (16.07.2010)

Šodien dakteris mums paziņoja, ka bērnam, iespējams, ir astma, bet to pārbaudīt varot tikai, kad bērns būs sasniedzis 2 gadu vecumu! Mums šonedēļ ir paredzēta tuberkalozes pote, sakiet lūdzu, vai to drīkst veikt, ja bērns klepo?( jau 2 nedēļas). Mūsu dakteris saka, ka drīkst , jo lietojam inhalatorus. Ko Jūs par to domājat un vai Latvijā var ātrāk noteikt, vai bērnam ir astma vai arī jāgaida 2 gadi? Bērnam ir  6 mēneši!

Nemitīgs klepus zīdainim (06.07.2010)

Manam 6 mēnešus vecajam mazulim jau 6 reizes ir bijis pamatīgs klepus ar iesnām. Dakteris saka, ka iespējams mazliet astmatisks, esam dzēruši antibiotikas un lietojam inhalatoru. Jāpiebilst, ka mums ģimenē nevienam astmas nav. Tagad, lasot informāciju internetā, iedomājos, ka varbūt viņam varētu būt alerģija no kaķa vai putekļiem, jo kaķis mums pamatīgi tagad met spalvu nost. Gribu paeksperimentēt un palūgt māsai paņemt pie sevis kaķi uz kādu mēnesi. Sakiet, lūdzu, kā man pareizāk rīkoties, vai pagaidīt, kad klepus pāries un tad aizvest kaķi un tad noteikti arī kārtīgi būtu māja jāiztīra, lai nebūtu kaķa spalvu. Un kā ir ar putekļiem? Ja viņam alerģija no tiem, tad mājas uzkopšanas brīžos viņam labāk blakus neatrasties? Mūs dakteris uz analīzēm nesūta( neatrodamies Lv) un nezinu, ko iesākt. Paldies!

Alerģiskas iesnas bērnam (15.06.2010)

Manai meita ir 11 gadi .Ziedēšanas laikā sākas alerģiskas iesnas, ko apstiprināja arī LOR speciālists. Lietojam Flixenase,jo šo medikamentu lietojam arī ziemas periodā pēc nepieciešamības. Vai pietiek, ja šajā periodā lietojam šo medikamentu, vai ir nepieciešams lietot vēl kādu preperātu.? Vai pie alerģiskām iesnām var būt arī neliela (37,3) temperatūra?  Līdz šim nebiju novērojusi temperatūru pie alerģiskām iesnām.

Bērnam alerģiskas reakcijas (15.06.2010)

Добрый день, 2 месяца назад переехали жить в Юрмалу из РФ.Сначала чесались глаза у ребенка 5 лет, потом был насморк, а теперь кашель как только голову на подушку перед сном и во сне и утром до хрипоты.В течении для проблем нет. Тестирование показало аллергическую реакцию на цветение и кошек.Домашних животных нет.Куда нам обратиться.

Alerģija un reakcija uz vakcīnu. (24.05.2010)

Labdien! Manam bērnam (17 mēneši) ir alerģija uz olām un pienu ( specifisko IgE noteikšanā FP7 bija 1.44/2), kā arī diagnoze atopisks dermatīts. Alerģija un dermatīts parādījās 12 mēn. Vai bērnu drīkstu potēt pret ērču encefalītu? Līdz šim esam saņēmuši visas imunizācijas kalendārā paredzētās vakcīnas, izņemot 15 mēn.  nesaņēmām vakcīnu pret masalām, epidēmisko parotītu, jo ģimeses ārsts uztraucās vai vakcīna nesaasinās alerģiju. Paldies par atbildi

Astmaalerģija (19.05.2010)

Manam brālēnam atrodoties laukos rodas acu iekaisums un niezēšana.Viņam šobrīd ir 12 gadi un tas sagādā lielas neērtības. Kas varētu līdzēt?

Klepus bērnam (19.05.2010)

Labdien, pērn pavasarī meitai kurai tad bija 1,6 gadi pēkšņi parādījās elpas strūkums. aizbraucām uz slimnīcu divas dienas paturēja mūs tur un palaida mājās, jo viss beidzās jau nākamajā dienā. Dakteri neko neatrada-plaušas tīras, elpo normāli. Teica, ka varbūt tas no kaut kādiem ziedputekšņiem. šogad aptuveni ap to pašu laiku atkal parādījās klepus un vienu dienu smagi elpojās. Ģimenes ārsts saka, ka nekas nav - jo plaušas esot tīras. Varbūt atkla no kādiem putekšņiem. Ieteica palietot Zyrtec Bet mani uztrauc, tas, ka viņa klepo diezgan traki. Kādu ārstu vajadzētu apmeklēt? vai ko darīt? Ģimenes ārsts ne pie viena nenosūtīja.