Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 5
Pavisam: 2934472

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Vai astma? (09.10.2010)

Manam dēlam tagad ir 11 gadi, tūlīt jau būs 12. Kaut kur no 3 gadu vecuma viņam ir iesnas,vedām noteikt ,no kā ,neko neuzrādīja, un tagad pirms 2 gadiem -alerģija uz putekļiem. No rītiem iesnas, šķauda, deguns pilnīgi iekšā jēls. Dr.Pālēna klausījās, viss esot tīrs, bet pirms nedēļas tētis ar putekļusūcēju tīrīja datoru, puika arī stāvēja klāt, un tad sāka trūkt elpa, čīkstēja un pīkstēja iekšā, un pēc kādas pusstundas simptomi pazuda, vienīgi bija grūtāk elpot un krekšķis, jo likās, ka kakla galā kaut kas kasās. Bijām pie pulmonologa vietējā, uzrakstīja - epizodiska astmas lēkme, alerģiska rakstura, .izrakstīja salbutamolu un becloforti. Gribēju Jums pajautāt, ko varētu pūst degunā,jo no flixonases vēl vairāk kairina degunu un ko varētu padot loratina vietā. Tagad it kā viss labi, vai varētu būt tiešām, ka tas lielais putekļu kopums izsauca to lēkmi? Puika grib sportot, dejot. Vai vajag kaut ko ierobežot? Kāpēc, kad nakti guļ, nešķauda, bet no rīta , kā sāk grozīties, tā sāk jau šņukstēt. Ko profilaktiski darīt? Es domāju aizkarus nost, tepiķus ārā. Kādu materiālu Jūs ieteiktu grīdām, jo dzīvojam 1.stāvā, grīdas būs aukstas bez tepiķa. It kā māju vācu, sūcu, bet vienalga nevar visam izskraidīt pakaļ. Tāda gara vēstulīte sanāca,bet ļoti gaidu Jūsu domas. Vai homeopātija var palīdzēt alerģiskām iesnām? Doma uzsākt kaut ko no homeopātijas. PALDIES!

Astma (09.10.2010)

Manai meitai ir 6 gadi, mēs esam no Balvu rajona Rugāju novada. Manai meitai jau 3 gadus ir atklāta astma,  viņai ir alerģijas pret putekļu ērcīti. Mēs pūšam salbumatolu, fliksotaidu un dažreiz dzeram singulair tabletes.  Vai astmu vispār var izārstēt?

Pumpas (07.10.2010)

Sveiki, man ir 17 gadu un man ir problēma ar pumpām. esmu bijusi pie dermatologa, ginekologa. tie man izrakstīja krēmus un tabletes, kurām jānovērš pumpu rašanās, taču pumpas ap muti ir kā līdz šim, tāpēc domāju, ka man varētu būt alerģija no kāda ēdiena. es gribēju zināt vai man ir jāiet un jātaisa asinsanalīzes vai vienkārši jāiet pie alergologa?

Atsākusies astmas sezona, bet pieraksts pie ārsta aiz kalniem (07.10.2010)

Sākumā domājām,ka septembra sākumā bērnudārzā noķerts pirmais vīruss. Droši vien, ka tā arī bija. Bet nu jau klepus ieildzis 3 nedēļas, lai arī vingrojam, elpojam, pūšam sveces, lai krēpas vadītu ārā, kā dakteris teica. Tomēr pēdējās pāris dienas klepus no čarkstoša un krēpaina ir pārgājis cietā un riebīgā. Izskatās, ka vasaras bezklepus mēneši ir garām un astmas sezona ir atsākusies, bet pieraksts pie dakteres- pulmanoloģes Vienības gatves poliklīnikā(vasaras vidū pieteicāmies) ir tikai uz novembri. It kā saprotu, ka būtu jāsāk ventolin un Pulm..... terapija, ģimenes ārsts arī saka - 'ja nu kas, tad tik pūšat'. Bet tā vienkārši uz savu galvu? Cik daudz un cik ilgi? Un vai labāk tomēr pirms tam neuztaisīt asinsanalīzes uz alerģiju (es tik tā minu), lai būtu pamats domāt, ka astma ir atgriezusies vai arī sākt lietot zāles uz izmisušo vecāku pieņēmumiem.

Par iespēju izārstēt astmu ar hormonāliem līdzekļiem vai citādi (17.09.2010)

Vai ir zināmi gadījumi, kad izdevās pilnībā izārstēt bērnam astmu ar hormonāliem vai citiem līdzekļiem? Ja ir, tad cik procenti no kopējā slimo bērnu skaita? Pēc man pieejamiem datiem pilnīgi izārstēt astmu nav iespējams! Un tā arī vajag teikt vecākiem, nevis mānīt viņus!

Alerģija (15.09.2010)

Bērnam (3 gadi), kuram ir diagnozes bronhiālā astma un alerģiskais rinīts, 2 mēnešus mocījās ar aizliktu degunu, šodien bija pie LOR, apskatījās, pateica, ka ir alerģija, kad sāku cītīgāk domāt, kas ir mainījies, tad secināju, ka ir paradījušas 2 lietas: jauns spilvens ar aitas vilnas pildījumu, un matracis , kuram viena puse ir aitas vilnu otra puse ar vatelīnu un jūras zāli, pa vidu kokoss utt. Spilvenu ir viegli nomainīt, bet matraci gan ne (jo tas ir dārgs, un finansiāli nav iespējams mainīt). Vai ar parasto dūrienu testu var noteikt uz šiem 2, vai ir alerģija vai nav?

Elpas trūkums pie slodzes (03.09.2010)

Bērnam (nepilni septiņi gadi) parādījušās bronhu spazmas pie slodzes (ātri brauc ar riteni, spēlē futbolu). Līdz šim šāda veida sūdzības nav bijušas (astma no 3g.v.). Bērns šogad ies 1.klasē. Kā pareizi rīkoties ar sporta nodarbībām? Vai ir nepieciešams atbrīvojums no sporta (ko es negribētu, ja iespējams). Kā pareizi rīkoties situācijā, kad sākās šāds paasinājums? Konkrētā situācijā iepūtām Ventolin divus pūtienus. 

Par Becotide lietošanu (31.08.2010)

Manam bērnam 4gadi, sākās iesnas, otrās dienas vakarā pacēlās temperatūra un sākās apgrūtināta elpošana, ielika slimnīcā. Uzstādīja diagnozi astma, paasinājums, alerģija pret putekļu ērcīti (noteica alergologs). Tagad pārtraucām pēc 2 ned. pūšanas Ventolina lietošanu, jo klepus nav, bet 2 mēn jāpūš Becotide. Mans jautājums: Vai tiešām nepieciešams pūst tik ilgi Becotide, ja bērns jūtas labi, tie tomēr ir hormoni? Varbūt ir iespēja kaut kur veikt papildizmeklēšanas un pārliecināties par šā preparāta lietošanas nepieciešamību? Esam no mazpilsētas. Vēl nepiekrītu ģimenes ārstam par to, ka tikko sākas iesnas,  jāsāk pūst Ventolins.

Bērnam alerģija (17.08.2010)

Manam puikam 3,9 gadiņi, pirmo gadu nogāja bērnudārzā un pavasarī konstatēja alerģiju uz putekļiem un ziedputekšņiem. Tagad vasarā dzīvojam pa laukiem un jūrmalu, bet skatos, ka ik pa laiciņam viņš kasa deguntiņu un galvu, vai es varu atkal kādu brītiņu viņam padot zurteku, lai mazinātu šos simptomus, kas izskatās pēc alerģijas? Paldies.

Nakts klepus (13.08.2010)

Manam bērnam (1,8 g.) jau vairāk kā divus mēnešu ir klepus, tikai guļot - naktīs un diendusā. Tas nav ilgs un ir tikai dažas reizes naktī. Pēc ģimenes ārsta ieteikuma devu gan Ventolin, gan Zyrtec, pat prettārpu zāles. Nekas nav mazinājis to. Asins analīzēs uzrādījās paaugstināts daudzums eozinofilie leikociti (6,6) un alerģijas diognostikā kopējais IgE 41. Mana ģimenes ārste ir atvaļinājumā, tikt pie speciālistiem ar ārsta nosūtījumu ir iespējams tikai ātrākais pēc mēneša. Ko man darīt - vai tas ir pamats satraukties par iespējamu bronhiālo astmu?