Kontakti

Berģu iela 116,
Rīga, LV - 1024
astmaalergija@inbox.lv

Lapa apskatīta
Šodien: 524
Pavisam: 3059339

Jautā ārstam

Uzdodiet savu jautājumu speciālistam!
Uz jautājumiem par astmu un alerģiju bērniem atbild dr. Elīna Aleksējeva.
Uz jautājumiem par pieaugušo veselību atbild dr. Signe Puriņa.

Vārds:

E-pasts:

Tēma:

Jautājums par

Autorizācijas kods:  

Ziņojums:

Atbildes uz jautājumiem

Atopisks dermatīts bērnam (10.03.2011)

Manam mazulim dermatologs konstatēja  atopisko dermatītu. Bērnam 2 mēneši,esot alerģija uz produktiem. Baroju ar krūti. Sākumā bija sarkani izsitumi, pēc tam bija iekaisušas austiņas, padusītes, kājiņas. Dermatologs izrakstīja smērīti Elidel - tagad smērējam šo smēri, un viss ir nogājis- tagad tīra ādiņa. No savas ēdienkartes esmu izslēgusi zivis un riekstus. Sakiet, lūdzu, es nesaprotu tik vienu lietu:  ja es, piemēram, atsākšu lietot atkal zivis un riekstus, vai tad bērnam atkal uzmetīsies tie pleķi un iekaisušas vietiņas. Vai es varu uzskatīt, ka esmu atradusi cēloni alerģijai ( zivis un rieksti) jeb tas Elidel krēms tā var izārstēt? Gribu veikt testu un noteikt, no kā īsti ir tā alerģija, vai man būtu pirms tā noteikšanas jāietur kāda dieta?

Tests bērnam (28.02.2011)

Sveicinaati! Man jautaajums par alergijas testu.Beernam 2gadi sos divus gadus pa slimniicaam vien dzivo,jo asmatiskas lekmes,tikko kaa iznaca no slimniicas,atkal ataartojas tas pats naktiis mieriigi negul,jo leekmes ir loti speeciigas briziem liekas berns nosmaks!Tagad pierakstits berns uz alergijas parbaudi kuru iespejam veikt tikai 28.julijaa.Jautaajums sekojoss,kaa saadaa situaacijaa riikoties ja beerns patstaaviigi klepo,naktiis negul,ir nemieriigs un jutas nekomfortabli...vai Juusupraat ir jaagaida sie 2menesi un agraak nav iespeejas tikt uz beernu bezmaksas paarbaudi?

Jau ieprieks pateicos!
Inese

Bērnam klepus jau 2.gadu (28.02.2011)

Stāsts gan jau dzirdēts! Meitiņai ir 4 gadi, pagājušo gadu ziemas sezonā sāku pamanīt, ka bērns ne no kā sāk klepot pa naktīm, tad klepus sāka parādīties arī no rītiem un vakarā! Konsultējoties ar ģimenes ārstu, mums uzreiz tika pateikts, ka tas ir astmatiskais klepus un teica, ka jāsāk lietot ventolīns+bekotīds, pa 2 pūtieniem no rīta un vakarā, līdz klepus pāriet! Sākām lietot, ja godīgi, nekas krasi no tā nemainījās, tā līdz pavasarim mēs lietojām šo medikamentu kombināciju, līdz ar silto laiku klepus pats pārgāja! Šogad ziemā atsākās viss tas pats un atkal sākām lietot to pašu medikamentu kombināciju, bet rezultātu nav! Vienīgi salīdzinājumā ar pagājušo gadu, mēs slimojam ik pēc 2 nedēļām, un bieži parādās temp. 37.5! Pakonsultējoties ar citām mammām, secinu, ka iespējams visu laiku mēs esam nepareizi ārstējušies! Esam pierakstījušies pie pulmonologa, bet ko mums sākt darīt un mainīt mūsu ārstēšanā jau tagad? Paldies, jau iepriekš par sniegto atbildi!

Bronhiālā astma un dzīvnieks mājās (28.02.2011)

Bērnam 7 mēneši. Testi pie alergologa uzrādīja, ka bērns jūtīgs pret pienu, olām, putekļu ērcītēm un suņa epitēliju. Mājās mums ir suns. Alergologs mums ieteica mēnesi lietot Ventolin un Pulmicort inhalējot. Uz šo laiku suns padzīvosies pie vecākiem. Vai iespēja, ka pēc to lietošanas bērnam pāries jūtība pret suņa epitēliju? Vai arī tas nozīmē, ka mums jāatsakās no suņa? Vai ir kāds risinājums, ko darīt ar suni, varbūt, biežāk mazgāt, lai bērns nav tik jūtīgs uz suņa epitēliju?

Alerģija bērnam (28.02.2011)

Manam bērniņam ir 7mēneši un gandrīz kopš dzimšanas ir atopisks dermatīts, seboreja un pārtikas alerģija. Pirmkārt gribēju paprasīt, ja ir alerģija uz govs pienu, 2 klase, vai var tomēr kaut ko mēģināt bērnam dot, kas būtu mazāk alerģisks no piena produktiem? Otrkārt, mums tagad ir liela problēma ar ādiņu, it kā jau no paša sākuma jau bija, bet šajā laikā dikti pasliktinājās, bet es nedodu no ēdamā nekā, no kā ir alerģija, viņai ir visa ādiņa sausa, sarkani pleķi, un sejiņa ir dikti sausa un sarkana un ir pleķi, kur ir iekaisusi, pilnīgi jēli pleķīši, locītavas mitrojas. Esmu lietojusi pantenol ziedi, arī essex hidrogēlu un ziemai piemērotu smēri, linola losjonu un eļļu vannām, īsāk sakot. ļoti daudz ko un nekāda rezultāta. Lūdzu, iesakiet kaut ko!  Visvairāk mani uztrauc, ko lietot uz tās sausās iekaisušas ādiņas un uz ķermenīša. Tiešām vairs nezinu ko darīt, ļoti grūti noskatīties uz savu bērniņu, kā viņa mokās un kasās visu laiku. Un varbūt var kaut ko lietot no homeopātiskiem līdzekļiem, vai iekšķīgi?

Astmas problēmas (26.01.2011)

Sakiet, lūdzu, mums ir trīs gadiņi dēliņam, slimojam ar ļoti smagu klepu, jau sen - varētu teikt, no dzimšanas brīža, lietoja, visādas zāles. Ģimenes dakteris visu laiku teica: bronhīts, tad kakla vaina, tad rakstīja visādus sīrupus, antibiotikas utt. Kad bērnam nekļuva labāk, tad iedeva nosūtījumu pie astmas dakteres Albertiņas Ventspilī, kura mums izrakstīja kaudzi pūšamos un zāles, kas mums jālieto, jo īsto diagnozi  tikai varēs noteikt, kad būs seši gadi, tad varēs, veikt to krēpu testu. Sakiet, lūdzu, ja bērns tik ilgi slimo, vai viņam nepienākas grupa vai kādi atvieglojumi, jo slimība, jau nepāriet.

Flixotide + ventolin (05.01.2011)

Sakiet, lūdzu, kādā secībā un ar cik lielu intervālu starp šiem abiem medikamentiem tie būtu pareizi jālieto obstruktīva bronhīta gadījumā bērnam?

Citomegalovirusa IgG (17.12.2010)

Manam bērnam uztaisīta asins analīze un Citomegalovirusa IgG 6.1 (norma mazāk par  0.4) un IgE - kopējais 367 (norma mazāk par 72). Mums ir diagnoze -  bronhiāla astma un ir alerģija uz putekļu ērcēm. Pastāstiet, kas ir Citomegalovirusa IgG un kā to izārstēt vai samazināt.

Bronhiālā astma (10.12.2010)

Bērnam 4.5 gadi. Tikai nesen konstatēja diagnozi - bronhiālā astma. Trīs gadu vecumā sākām apmeklēt bērnudārzu, taču ļoti bieži slimojām, arī šogad. Tika konstatēta 6.pakāpes alerģija uz putekļu ērcītēm un putekļiem Esam uzsākuši lietot Pulmicortu un Singularu. Gribēju uzzināt, vai iespējams iegādāties krājtelpu, paredzētu lietošanai bērniem, kā valsts kompensēto medikamentu. Vai valsts apmaksā arī kādas fizioprocedūras? Vai bērnam ir jāievēro kāda specifiska diēta, dienas režīms u.tml. Un kā ir ar inhalatoru (ar respiratoru)? Vai nepieciešams iegādāties priekš Ventolin lietošanas un kādu labāk izvēlēties? Vēl man jautājums ir par astmas lēkmēm, līdz šim nekas tāds nav novērots, vai tās var parādīties un kā rīkoties?

Vai var būt blakusparādības pēc Fliksotide lietošanas? (06.12.2010)

Manam bērnam ir 5 gadiņi. Tik tikko uzstādīja diagnozi astma. Astmas lēkmes "nāk kopā" ar saaukstēšanos. Vēlos uzzināt, kādas blakusparādības rodas bērnam pēc Fliksotide zāļu lietošanas? Vai tās arī ir hormonālās zāles? Vai bērnam var pieaugt svars, vai rodas atkarība no šīm zālēm? Kādas zāles ir nehormonālās?